Home Antalya GÖNÜLLERİN BAŞKANI…

GÖNÜLLERİN BAŞKANI…

461
0
blank

Antalya Kepez Belediye Başkanı Sayın Hakan Tütüncü ile Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’n de sohbet ederken, her zamanki gibi Sayın Tütüncü’nün, güler yüzlü oluşu, mütevaziliği, kendine olan güveni, yaptığı projelerinden emin olması, liderlik duruşu dikkatimi çekti. İlk başkan seçildiğinde de aynı enerji vardı. Yıllar Sayın Tütüncü’yü yormamış…

“Bu makamda kalıcı değiliz biz, nasıl devraldıysak bizlerde devredeceğiz. Şuana kadar verdiğimiz sözlerin çoğunu yaptık. Beş yıllık sürenin sonunda hedeflediğimiz noktaya ulaşmış olacağız.”

Atılımların üzerine atılım yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez ilçesi gece konduların çok olduğu bir bölgeydi. Başkanlığı süresince bu bölgede çok olumlu değişiklikler olduğunu ve mülkiyet sorunlarının çoğunun çözüldüğünü belirtti. Belediye Başkanlığı öncesinde, birçok ülkeyi gezme fırsatı olduğunu ve birikimlerini de Kepez ilçesi için kullanacağını söyleyen Tütüncü, “Kepez Antalya’nın göz bebeği olacak” dedi. Ve devam etti.

Hakan Tütüncü; Bir kenti sadece temel belediyecilik hizmetleri ile güzel kent haline getiremezsiniz, önemli olan kimlik kazandırmak. Bu yüzden spor, gençlik, eğitim ve sanata önem verilmeli ve kimlik kazandırılmalı. Gidilen bir kültür merkezi olmalı ve bizim yaptığımız kültür merkezi sürekli gelinen bir merkez oldu. Üniversiteye girecek olan öğrencilerimize motivasyon eğitimleri bile veriyoruz burada. Bu etkinlikleri tabana yaymak önemli.

Erdem Bayazıt kültür merkezi bu yıl tamamlandı. Gezdiğimde gösteri vardı. Üniversiteli öğrencilerin izlemeye geldiği etkinlikte herkes çok mutluydu. Oldukça modern tasarlanmış bir bina. 550 kişilik bir salona sahip. Her gün sabah ve akşam gösteriler var. Derslikler var.  Sadece kepez de yaşayan vatandaşlar değil Antalya’nın her yerinden gösterileri izlemeye gelen insanlar mevcut. Hatta kendileri bile bu kadar talep göreceğini düşünmemişler.

*Bir belediye başkanı nasıl olunmalı diye düşündüğümüzde; Halkın yanında olmalı vatandaşların derdini derdi olarak görmeli ve yanlarında olduğunu hissettirmeli, vatandaşlar başkana her zaman ulaşabilmeli. Hakan Tütüncü’ye baktığımızda hem genç, hem dinamik ve güler yüzlü. Vatandaş gerçekten başkanları Hakan Tütüncü’yü seviyor…” Vatandaşlarla asla aramıza mesafe koymadık” diyen Hakan Tütüncü ,” siyaset her türlü kaynağı yerli yerinde kullanarak insana hizmet etme sanatıdır.”  Kişisel donanımı ve birikimleriyle Kepezlilerin gönlünde taht kurmuş olan Tütüncü, halkı temsil eden bir başkanın, hem halkın içinde olması gerektiğinin ve sanatsal yönlerinin bulunmasının, bir ayrıcalık yarattığının farkında…

“ Vatandaşlarımızı emanet bilinciyle sahiplenerek, gönüllerini kazanacağız. Niyetimiz budur.”

Sohbetimiz devam ederken Sayın Tütüncü’nün gözlerindeki o ışık parlıyordu. Nedenini sorduğumda söz verdiğimiz projelerimizin dışında da çok projeler yaptık. Başlattığımız projeleri hızlı şekilde bitirip, farklı projelere geçtiğimiz zaman, bu bize daha da coşku veriyor. Ve yıllar sonra evlatlarımıza ve halkımıza ”  bu projeleri biz yaptık” demek. İşte bu insanı heyecanlandırıyor.” Biz yaptığımız işlerin en iyisini yapmayı görev  biliyoruz” diyen Sayın Tütüncü, bugüne kadar 41 projenin, 30 dan fazlasını yapmış. Nüfus ve yüzölçümü açısından Antalya’nın en büyük ilçesi Kepez. Geldiklerinden beri verdikleri sözlerin %80’ ninni yapmışlar.

*Artık Kepez kültürden sanata ve spora; eğitimden sağlığa her alanda Antalya’ nın parlayan yıldızı haline geliyor.

Şu an 3000 kişilik bir açık hava tiyatrosu yapmaktayız.4 ay gibi kısa bir sürede Haziran ayında bitecek ve hizmete girecek olan 29,000 m2 inşaat alanı olan kongre merkezi yapacağız. Pil fabrikasının karşısına. Bunlar kentimize ayrı bir hava katacak. Geçen yıl 23 Nisanda kent ormanında yapılan etkinlik tekrarlanacak.

2014 yılı yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığınız konuşuluyor dediğimizde, ”siyasette yarının hesabını yapmam. Bulunduğum yerin hakkını vermek istiyorum. Bugüne kadar ben aday olmadım. Bana teklif geldi. Yine teklif gelirse o gün konuşuruz. Günün bize neyi getireceğini bilmiyoruz.”

Sayın Hakan Tütüncü’yle yaptığımız sohbet çok güzeldi. İçtenliği ve samimiyeti bir kez daha ona olan inancımızı güçlendirdi. Basınla olan iyi ilişkileri ve bizlere verdiği değer,  bizleri sevindirdi.

Evet, Sayın Başkan yürüdüğünüz yolda, gönüllerin başkanı olmak hak ettiğiniz bir yer diye düşünüyorum.

Previous articleASAT Genel Müdürü Fethi Yalçın İmzalı, İhaleler ile ilgili, Basın Açıklaması
Next articleGazipaşa Belediyesi Büyük Adım Attı