Home Antalya Dünyagöz Hastanesi Şikayet Rekortmeni

Antalya Dünyagöz Hastanesi Şikayet Rekortmeni

Dünyagöz Hastaneleri kampanya adı altında muayene reklamları yapıyor. Bu reklamlar sonucunda Dünyagöz Hastanesine gidenler, kampanyada bahsedilen fiyatlardan başka bir ücretlendirme ile karşı karşıya kalıyorlar. Özellikle Antalya Dünyagöz Hastanesi şikayet edilenlerin başında geliyor. Fazla fiyattan, yanlış tedaviye kadar şikayetler alan Dünyagöz Hastaneleri şikayetlerin altına açıklama yaparak geçiştirmeye çalışıyor.

VATANDAŞ HİÇ HASTANEYE GİTMESE DE ÖZEL HASTANELER PARA KAZANIR MI?

Bu soru neden hastanelerin şikayetler konusunda yeterli duyarlılığı göstermediğinin bir kanıtı olarak gösterilebilir. Yasaya göre hastaneler kimlik bilgilerinin girilmesiyle hastane ücretlerini beyan etmesi yeterli. Zaman zaman SGK yetkililertinin yaptığı denetimler ise çok yetersiz. Bu durumda özel hastanelerin güvene dayalı olarak oluşturulan bu sistemde pek hastaya ihtiyaçları yok.

Hayali hastalardan da ücret alınabilir. Bilgisayar kaydının alınan bir kişinin muayene olup olmadığını bir Tanrı biliyor bir de hastane.

Sağlık Bakanlığı’nın bir özel hastanelerini destekleme politikasdır bilinmez ama şu durumda sistem olarak özel hastanelerin pek hastaya ihtiyacı yok.