Home Antisemitizm; Temeli Olmayan Nefret‏

Antisemitizm; Temeli Olmayan Nefret‏

Türkiye’de, Türkçe olarak yayıma giren site, hiç bir somut ya da soyut temeli olmayan, “Antisemitizm” hakkında bilgiler aktaracak.

Tamamen kara bir propaganda ile toplum içinde var edilen Anti Semitik görüş hakkında, Türk Halkı’nın detaylı bilgilendirilmesi konusunda, önemli bir adım gerçekleştirilecek. “Yahudi-Musevi düşmanlığı” olarak toplum içinde var edilen “Antisemitizm”e karşı, algısal değişiklik amaçlı kurulan siteyi, Klas Medya da destekleyecek.

İnsanlık tarihinde yapay olarak uydurulmuş, temelsiz nefret duygularından kurtulma çabalarını her platformda destekleyecek olan medya kuruluşlarımız, Türk Halkı’nın algısına yerleştirilmiş, özellikle “Anti Semitik” düşüncenin silinmesi çabasında toplumsal görev üstlenecek.

http://antisemitizm.info/ isimli internet sitesi yayına girmesiyle, temelsiz ve yapay olarak insanlara verilen düşüncenin gerçeklerini anlatılacak. antisemitizm.info internet sitesi bir açıklama yayımlayarak, Türk Halkı’ndan destek istedi.

Yapılan açıklamada, “Anti semitizm’in doğasını anlamak için öncelikle kimlerin kimlerden nefret etmeye başladığını, bu nefretin temel nedenlerini, nefret eden ile nefret edilen arasındaki farkları incelemek gerekiyor. Bunu yapmadan gerçek anlamda Antisemitizm’i tanımlamak ve anlamak asla mümkün olmayacaktır.

Güncel algıdaki Antisemitizm vardığımız bir sonuçtur. Sonuç bize asla olgunun doğası hakkında tam bir kavrayış ve bakış açısı veremez. Nedenleri anlaşılmayan bir olgunun sonuç gibi görünen formu üzerine akıl ve çözüm üretmeye çalışmak hiç bir açıdan fayda getirmeyecektir. Bir olguyu anlamak için en faydalı yöntem, sebeplerini incelemek ve bu sebepleri insan doğası ve içinde yaşadığımız Tabiat’ın temel unsurları ile bağlı olduğu ilişkiler zincirini deşifre etmekle mümkün olabilir.”Denildi.