Home MATSO, Manavgat’ın tanıtımı için atağa geçti

MATSO, Manavgat’ın tanıtımı için atağa geçti

4-8 Mart tarihlerinde gerçekleşen ITB Turizm Borsası Fuarı’nda bölge tanıtıma başlayan MATSO Mart ayı boyunca Avrupa’nın değişik şehirlerinde farklı fuarlarda ilçenin tanıtımını gerçekleştirecek. Diğer taraftan MATSO’nun organizasyonu ile TRT’nin Gezelim Görelim ekibi ilçenin tarihi ve turistik yerlerinde çekimler gerçekleştiriyor.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO),  bugün Almanya’nın Başkenti Berlin’de ITB Turizm Borsası Fuarı ile tanıtım atağına başladı. Tanıtımlar Mart ayında Belçika’nın Gent şehrinde gerçekleşecek emlak fuarı ve 20-22 Mart tarihlerinde İsveç’in Götebork’ şehrinde düzenlenecek turizm fuarı sürdürecek.

ITB Turizm Borsası Fuarı’nda, Manavgat standı yoğun ilgi görüyor

Almanya’nın Başkenti Berlin’de kapılarını 49. kez ziyaretçilerine açan ITB Turizm Borsası Fuarı’na Manavgat-Side turizm destinasyonu MATSO ve MASTOB tarafından hazırlanan stant ile tanıtılıyor. Bugün ziyaretçilere kapılarını açan ve 8 Mart’ta kadar sürecek fuarda Manavgat standı ziyaretçi akınına uğruyor. Ziyaretçileri Manavgat standında MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Ahmet Boztaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Mehmet Ergen ve MASTOB Başkanı Cengiz Haydar Barut tarafından karşılanıyor.Manavgat Standını Bakan Çavuşoğlu ziyaret etti.

Manavgat standını Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ziyaret etti. Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve Antalya Valisi Muammer Türker’inde yer aldığı ziyarette Bakan Çavuşoğlu Manavgat heyeti ile bir süre sohbet etti. Daha sonra Bakan Çavuşoğlu başarı dileğinde bulunarak stanttan ayrıldı. Manavgat standını Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Osman Demren,  Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ve yönetim kurulu üyeleri, AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman, CHP Milletvekili Aday Adayı ve ATSO eski Başkanı Çetin Osman Budak, Türkiye’nin değişik bölgelerinden fuara katılan sivil toplum kuruluşları, turizmciler ile Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın değişik ülkelerinden tur operatörleri ziyaret etti.

Güneş, “Fuarda bölgemizi en iyi şekilde tanıtmak için çaba gösteriyoruz”

MATSO yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş, fuarın bölge tanıtımına katkı sağladığını belirterek dünyanın ve Avrupa’nın en büyük fuarlarından birisi olan ITB’de Manavgat Side bölgesinin tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirdiklerini söyledi. 2015 yılında Türkiye’de turizmi etkileyecek bir durumun yaşanmaması halinde bölge yıla göre daha iyi geçeceği izlenimi gördüklerini ifade eden Güneş, “MATSO ve MASTOB işbirliği ile hazırladığımız standımızda Almanya’nın en büyük tur operatörlerini ve ziyaretçilerimiz ağırlayarak Manavgat Side bölgesinin tanıtımını gerçekleştiriyoruz. MATSO olarak yaptırdığımız neşeli haritalar ve tanıtım kitapları turizm operatörleri ve tüketicilere dağıtılıyoruz. Kurum olarak ilçemizin yurt içi ve yurt dışında en iyi şekilde tanıtmak için çaba gösteriyoruz. Oda heyeti olarak fuarda Cuma gününe kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. Manavgat’ın tanıtımlarını sürdüreceğizGüneş, MATSO olarak tanıtım atağı ITB Turizm Borsası’nın ardından 6-8 Mart tarihlerinde Belçika’nın Gent şehrinde gerçekleşecek olan Emlak fuarı ve 20-22 Mart tarihlerinde İsveç’in Götebork’ şehrinde düzenlenecek Turizm fuarında da sürdüreceklerini sözlerine ekledi.MATSO’nun organizasyonu ile TRT Ekibi Manavgat’ta çekimler gerçekleştiriyor

Nuray Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu TRT1 ekranlarında yayınlanan “Gezelim Görelim” programı MATSO’nun organizasyonu ile Manavgat’ın tarihi ve turistik yerlerinde çekimler gerçekleştiriyor. 24 yıldır Anadolu’nun bir köşesini anlatan programda Manavgat çekimler 14 Mart Cumartesi günü  saat 16.00’da TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.