Home Üsteğmen Gökhan Korkut’u 10 Bin Kişi Uğurladı

Üsteğmen Gökhan Korkut’u 10 Bin Kişi Uğurladı

Baba Veli Korkut, gözyaşlarını silerek, “Bir Gökhan gider, bin Gökhan gelir. Bu toprağın bir karışını bile hiç kimseye vermeyiz” dedi.

Şehit Gökhan Korkut’un cenazesi kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından cami önünde sloganlarla karşılandı. Askerlerin omuzlarında cami avlusuna getirilen şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna annesi, babası, nişanlısı, kardeşleri ve diğer yakınları gözyaşları içerisinde son defa sarıldı. Tabuta sarılan yakınları şehidin resmini öptü. Garnizon Komutanı Kemal Korkmaz, şehit yakınlarını teselli etmeye çalıştı.

Törene şehidin ailesi ve yakınları, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve binlerce vatandaş katıldı. Şehidin nişanlısı olduğu öğrenilen Zeynep Çatallar tören boyunca göz yaşlarını tutamadı.

Muratpaşa Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Şehit Jandarma Üsteğmen Gökhan Korkut’un naaşı cenaze aracına kadar askerler tarafından omuzlarda taşındı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı cenazeye çok sayıda vatandaş katıldı.‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’sloganları atan kalabalık, şehidi tekbirlerle uğurladı. Çevredeki binalarda bulunan insanlar da şehidi uğurlamak için balkonları doldurdu.

TÖRENDEN SONRA GERGİNLİK YAŞANDI

Antalya’da Hakkari Şemdinli’de şehit olan jandarma üsteğmen Gökhan Korkut’un cenaze töreninden sonra terör örgütünü protesto etmek amacıyla yürümek isteyen sayıları bin beş yüzü bulan grup ile polis arasında gerginlik yaşandı.

Antalya’da Hakkari Şemdinlide Şehit Olan Jandarma Üsteğmen Gökhan Korkut’un Cenaze Töreninden sonra şehitin konulduğu cenaze arabasını takip ederek yürümek isteyen sayıları bin beş yüzü bulan grup ile polis arasında gerginlik yaşandı. Milli Egemenlik Caddesi üzerinde Şehidin bulunduğu Cenaze arabasını takip ederek Şehitliğe yürümek isteyen gruba polis Güllük Kavşağında müdahale etti.

Polisin Müdahalesi ile Çevik Kuvvet Polisi ile Protestocu grup arasında arbede yaşanırken Polisin müdahalesine sinirlenen grup Güllük Caddesini takip ederek Cumhuriyet Meydanına yürümek isteyince Selekler Çarşısı kavşağında bir kez daha polisin müdahalesiyle karşılaştı. Grubun Cumhuriyet Meydanına yürümesini engellemek isteyen Çevik Kuvvet ekipleri Selekler Kavşağına barikat kurarak Protestocu grubun yürüyüşünü engellemek isteyince polisle protestocu grup arasında bir kez daha arbede yaşandı. Arbede sorasında bazı polisler yere düşerken protestocu grup polis barikatını aşarak Cumhuriyet Meydanına yürüdü yürüyüş sırasında Terör Örgütü alehine sloganlar atan grup burada İstiklal Marşının okunmasından sonra polisle tekrardan küçük çapta gerginlikler yaşanmasından dolayı protestocu grup yürüyüşü Attolos heykeli önünde sonlandırma kararı aldı. Cumhuriyet Meydanından Attolos heykeli önüne yürüyen protestocu grup burada olaysız dağıldı.