Home BAŞKAN ÜRAS’TAN EĞİTİME DESTEK

BAŞKAN ÜRAS’TAN EĞİTİME DESTEK

Kemer ve Bölgesinde eğitim gören öğrencilere çok daha iyi imkanlar sunmaya gayret eden ve onların eğitim aldığı fiziki koşulları iyileştirmeye çalışanGATAB Başkanı Yusuf Üras’ın bu kez adresi Hakkı Saygan Hafize Saygan-3 İlköğretim Okulu oldu. Kemer’deki tek ‘özel eğitim sınıfı’na sahip olmasıyla öne çıkan okul ziyaretinde okul idarecileri, veliler ve okul aile birliği üyeleri ve öğrencilerBaşkan Üras’ıçiçeklerle karşıladılar.

Projeksiyon Cihazı Hediye Etti…

Geçtiğimiz yıl eğitim vermeye başlayan ‘özel eğitim sınıfı’ ile bölgenin çok önemli bir ihtiyacına cevap veren okulda pek çok engelli çocuk uzman öğretmenler tarafından eğitiliyorlar. Ziyaret sırasında GATAB Başkanı Yusuf Üras, biri özel eğitim sınıfına diğeri de İngilizce sınıfına olmak üzere iki adet projeksiyon cihazını okula hediye etti. Engelli çocukların projeksiyon cihazını aldıklarında sevinçleri görülmeye değerdi. Çocukların sevinçleri karşında kayıtsız kalmayan Başkan Üras, veliler ve öğretmenler duygu dolu anlar yaşadılar. Özel eğitim sınıfında çocuklarla keyifli vakit geçiren Üras, engelli çocuklarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.
Başkan Yusuf Üras,
son derece korunmasız bir şekilde yardım eli uzatılmasını bekleyen bu öğrencilerin yanında olmanın çok anlamlı olduğunu ve engelli öğrencilerin hayatlarını biraz daha kolaylaştırmak istediklerini söyledi. Öğrencilerle her fırsatta bir araya gelmekten büyük zevk aldığını söyleyen Başkan Üras “ Her zaman öğrenci ve öğretmenlerimizin yanındayız.  Öğrencilerle birlikte olmak ve onların enerjilerini yakından hissetmek çok güzel. Öğrencilerimizin okullarıyla ilgili bizlerden talepleri oluyor. İmkanlarımız ölçüsünde bu talepleri en kısa zamanda yerine getiriyoruz. Baş tacımız olan öğrencilerimizin daha sağlıklı ve modern ortamlarda eğitim görmeleri için, elimizdeki tüm imkanları seferber ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz”  dedi.

Bir Sonraki Ziyarette öğrencilerle İngilizce Konuşacak…

Engelli öğrencilerin sınıfını ziyaret ettikten sonra İngilizce sınıflarına da uğrayan Yusuf Üras, modern hayatta eğitim ve lisan bilmenin önemini öğrencilere anlattı. Kendisinin de İngilizce öğrendiğini söyleyen Üras, öğrencilere bir sonraki ziyaretinde tamamen İngilizce konuşmak üzere sözleşti.

Başkan Üras’ın okullarını ziyareti ve ihtiyacı oldukları projeksiyon cihazlarını hediye etmesinden dolayı büyük mutluluk ve onur duyduklarını belirten Okul Müdür Yardımcısı Arif Gölbaş “Başkanımızın, eğitime her türlü desteği verdiğini biliyoruz. Sınıflarımızda projeksiyon eksikliğimiz vardı. İsteklerimize hızlı geri dönüşü bizi çok sevindirdi. Okulum, veliler ve de öğrencilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan’dan Okula Kantin Müjdesi…

Eğitimde ertelemenin olamayacağını ve eğitimle alakalı bir işi görev saydıklarını belirten Başkan Üras, “Eğitime Sözde Değil Özde İnanırım” diyerek eğitimin şakaya gelmeyen çok hassas bir süreç olduğunu da belirtti. Velilerle yaptığı sohbette okul kantinin yetersiz olduğu bilgisini alan Başkan Üras, velilerle birlikte kantinde inceleme yaptı . İnceleme sonrası Üras, Mayıs ayına yetişecek şekilde okul tarafından hazırlanan projeyi gerçekleştirerek yeni kantin yapacaklarını da müjdeledi.  Bozuk olan fotokopi makinesinin de en kısa zamanda yenileneceği sözünü veren Üras, Okul idarecileri ve öğretmenler de bir süre sohbet ettikten sonra ziyaretini sonlandırarak okuldan ayrıldı.