Home GATAB’DAN BİR İLK: KEMER’İN KARİKATÜRİZE HARİTASI

GATAB’DAN BİR İLK: KEMER’İN KARİKATÜRİZE HARİTASI

Kemer ve Bölgesinin turizm hedeflerine ulaşmasında etkin rol oynayanGATAB,özellikle yurt dışında katıldığı turizm fuarları başta olmak üzere çeşitli organizasyon ve etkinliklerde turizm profesyonelleri, fuar ziyaretçileri ve turistlere dağıtılmak üzere Kemer ve BölgesininKarikatürize Bez Haritasınıhazırlattı. Gelidonya Feneri’nden Sıçan Adası’na kadar uzanan geniş coğrafik alanın esprili çizimlerle süslendiği haritada çizimler büyük beğeni görüyor.

İlk Kez Böyle Bir Harita Hazırlandı… Google Map üzerinden birebir ölçeklenerek hazırlanan harita; 3 aylık titiz bir çalışmanın ürünü olmasının yanı sıra ilk kez karikatürize bir harita olmasıyla da benzerlerinden ayrılıyor. Çeşitli boy ve ebatlarda hazırlanan haritada; Chimera, Pegasus, Phaslis, Idyros, Çıralı ve Olympos başta olmak üzere pek çok tarihi ve mitolojik noktalar karikatür sanatının yansıması olarak resmedildi. Bunun yanı sıra Antik Likya Yolu, Tahtalı Dağı, Göynük Kanyonu, Su Altı Dalış Noktaları, Yamaç Paraşütü pisti ve önemli plajlar da karikatürize edilerek çizilen merkezlerin arasında yer alıyor.

GATAB’ın turizm faaliyetlerinde dağıtılmak üzere hazırlanan haritalar özellikle 50 binin üzerinde yerli ve yabancı turizm profesyoneli tarafından ziyaret edilen EMITT fuarı başta olmak üzere şimdiye kadar katılım gösterilen ve gösterilecek olan fuarlar da ilgililere takdim edilecek.

“KEMER’in Tanıtımı İçin Çalışıyoruz”…  Kemer ve Bölgesi’nin tanıtımı için yıl boyunca çalışmalar yaptıklarını ve alternatif projeler ürettiklerini belirten Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, “ Akılda kalmak ve farkındalık yaratmak” amacıyla karikatürize bir harita hazırladıklarının altını çizdi. Üras konuyla ilgili olarak ayrıca şu açıklamalarda da bulundu: “Kemer ve bölgesine yönelik ekonomik geri dönüşüm sağlaması ve bölgenin tanıtımını yapmak için katıldığımız fuarlarda özellikle tur operatörlerine sunulmak üzere bölgemizin değerlerini belirleyip hazırladığımız Karikatürize Bez Kemer Haritası çok beğeniliyor ve ilgi görüyor.  İlk kez hazırlanan bu harita ile amacımız standart haritalardan farklı olarak dikkat ve ilgi çekici olmasıydı bunu da başardığımıza inanıyorum.”