Home KEMER EMITT FUARI’NA DAMGASINI VURMAYA HAZIRLANIYOR

KEMER EMITT FUARI’NA DAMGASINI VURMAYA HAZIRLANIYOR

Türkiye’deki en önemli turizm fuarı olan EMITT, her yıl Türkiye’nin turizm hedeflerine ulaşmasında ve dünyadaki en büyük 7. turizm ülkesi konumunda olmasında etkili rol oynuyor. Bu yıl 16.’sı düzenlenen EMITT fuarında GATAB Kemer ve Bölgesini turizm profesyonelleri başta olmak üzere tüm fuar ziyaretçilerine 42 metrekarelik ada biçimindeki standında tanıtacak. Geçen yıl 50 binin üzerinde yerli ve yabancı turizm profesyoneli tarafından ziyaret edilen EMITT fuarına bu yıl da geniş bir katılım gerçekleşmesi öngörülüyor.

İstanbul’da KEMER Rüzgârı Esecek, Kemer Haritaları Dağıtılacak… 9-12 Şubat 2012 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek fuarın Kemer standında katalog ve ilgili broşürlerle bölgenin tanıtımı yapılacak. Kemer standında her fuarda olduğu gibi broşürün dışında magnet, Kemer DVD’si, nazar boncuğunun yanı sıra çok ilgi ve beğeni gören Kemer’in bez haritası stant ziyaretçilerine sunulacak. Fuar ziyaretçilerinin yanı sıra tur operatörlerinin de yoğun ilgi göstermesinin beklendiği standa gelen katılımcılara Kemer ve bölgesinin elverişli olduğu; eko turizm, sağlık turizmi, inanç ve kültür turizmi, kongre turizmi, yat turizmi, dalış turizmi, spor turizmi, av ve yayla turizmi gibi alternatif turizm çeşitleri hakkında bilgiler verilecek. Ayrıca fuara gelen yerli ve yabancı basın mensuplarıyla da tanıtım faaliyetleri kapsamında özel buluşmalar, workshoplar yapılacak.

Türkiye’ye 2012 yılında gelmesi hedeflenen 30 milyon turist için EMITT fuarının çok önemli olduğuna değinen GATAB Başkanı Yusuf Üras, bu artıştan Kemer’in de faydalanması ve Kemer’e daha çok turist gelmesi için çalıştıklarının altını çizdi.  Başkan Üras sözlerini şöyle noktaladı: “Dünyanın dört bir yanından katılımcının bulunduğu EMITT, turizm profesyonelleri ve tatilcilerle bir araya gelmek için mükemmel bir ortam sağlıyor. EMITT fuarına katılarak Kemer ve bölgesini daha iyi tanıtmak istiyoruz. EMITT fuarının Kemer’e gelecek olan turist sayısının artmasına katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

Fuar alanındaki 11 salonu birden kullanacağı EMITT’e bu yıl dünyanın dört bir yanından toplam 60’ın üzerinde ülkenin katılması bekleniyor.