Home KEMER’DE BİLİNÇSİZ TÜKETİMLE MÜCADELE

KEMER’DE BİLİNÇSİZ TÜKETİMLE MÜCADELE

TükoDer Başkan Yardımcısı Mehmet Başev,  Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e ve Yardımcısı Galip Gün’e Dünya Tüketiciler Günü’nde, tüketiciyi bilinçlendirme ve haklarının duyurulması konusunda kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti. Başev yaptığı açıklamada,”Altın kural olarak nitelendirdikleri, halkın alışveriş esnasında tükettikleri ürünün mali fişini  mutlaka almalarını ve bir süre saklamalarını, ürünün garanti belgesinin ürün ile birlikte olmasını ve satışı yapan şahsın satıcılık yeterlilik belgesine sahip olması gerektiğini belirtti.Aksi takdirde tüketici ürün üzerindeki tüm haklarını kaybeder”dedi.

EMEĞİNİZİN KARŞILIĞINI ARAYIN MESAJI

Kemer’de  tüketici haklarının duyurulması konusunda başarılı çalışmalar yapan TükoDer Başkanı Leyla Maytere ‘ye, Başkan Yardımcısı Mehmet Başev’e ve bu anlamlı mücadelede görev alan tüm personelleri tebrik eden ve aynı zamanda Kemer Belediyesi’ni temsilen Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Üyesi olan Başkan Yardımcısı Gün, yaptığı açıklamada; “ Kendi parasının karşılığını aramayan, haklarını tam anlamıyla bilmeyen tüketicileri bilinçlendirmek adına çalışmalar yapılıyor. TükoDer’de tüketiciyi bilinçlendirme konusunda görev yapan birçok esnaf arkadaşımız var. Herkes bir tüketicidir, anlayışıyla hareket eden derneğin çalışmalarını Kemer Belediyesi olarak destekliyor ve tebrik ediyoruz.

EN BÜYÜK ENGEL DUYARSIZLIK…

TükoDer ile devamlı yapmış oldukları görüşmeler sonucunda aldığı bilgileri paylaşan Gün, son altı ayda sadece dört şikayet dosyayı olduğunu ve 2012 yılının 15 Mart gününe kadar ise toplamda yirmi dosya olduğunu sözlerine ekleyerek tüketicinin duyarsızlığına dikkat çekti. Hakların duyurulmasında uçsuz bucaksız çalışmalar yapılabilir ama öncelikle duyarsızlık duvarını toplum olarak aşmamız lazım” dedi.