Home Kemerspor’un bocce takımları Kemer’e derece ile döndü.

Kemerspor’un bocce takımları Kemer’e derece ile döndü.

İlçede sporu ve spor yapan gençleri destekleyen bir anlayışla hizmet veren bir belediyenin başkanı olan Mustafa Gül, müsabakalar boyunca iki başarılı spor  klubünün her türlü gereksiniminde yanındaydı.Yat Yelken 24-25 Şubat tarihlerinde İkinci Lig Raffa etabını namağlup lider olarak tamamladı. Türkiye İkinci Ligi Raffa ve Volo etaplarının genel kulüp sıralamasında Yat Yelken ikici sıraya yerleşirken, Yeni Kemerspor sıralamada dördüncü olarak yerini aldı.

PROFESYONEL ANLAMDA BAŞARILAR ELDE ETTİK

Kemer’de Bocce ve Dart üzerine yapılan turnuvalarda ev sahipliğ yapan, sporcuların ulaşım ve antrenman alanları ile ilgili ihtiyaç duydukları her şeyi sağlayan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, ilçede spora duyulan ilginin büyümesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “ Ev sahipliği yaptığımız ulusal ve uluslar arası müsabakalarla, Kemer’de spor çok iyi yerlere getirdik.   Kemer’de faaliyet gösteren, ilk olarak iki üç kişiyle mücadele etmeye çalışan bütün spor kulüplerine destek olduk. Bunu yapmamızdaki en büyük amaç, özellikle gelişim çağında olan gençlerimizin örnek alabileceği başarılı kulüpler yaratmaktı. Birbirlerine özenerek amatör olarak spor hayatına başlamış fakat şuan profesyonel anlamda başarılar elde etmiş sporcularımız var. Bu bizim için büyük gurur kaynağıdır.

İkinci Lig müsabakalarının son etabı ise 4-6 Mayıs tarihlerinde Kemer’de yapılacak olan Petank etabıylasona erecek. İlçemizde yapılan müsabakalarda da önemli dereceler elde edeceklerine inandığım, sporcularımıza ve değerli hocalarımıza başarılar diliyorum”dedi.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkan Vekili Dr. Mutlu Türkmen yaptığı açıklamada; “Türkiye genelinde ve özellikle Kemer ilçesinde bocce, petank ve dart gibi sporların kurumsallaşmasında en ön sırada yanımızda olarak, boccenin sağlam bir altyapıya kavuşmasında bizlere  yaptıklarıyla destek  olan başta Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e ve Bocce branşını bünyesine katan tüm spor kulüp yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.
blank