Home Epson tarafından desteklenen Jinguyi Orman Derneği, Vilayet Ödülü kazandı

Epson tarafından desteklenen Jinguyi Orman Derneği, Vilayet Ödülü kazandı

Vilayet yönetmeliklerine göre belirlenen bu ödül, vilayetin ormanlarının gelecek nesillerin yararı için korunmasına önemli katkılar sağlayan bireylere veya kuruluşlara veriliyor. Bu yılki ödüle, 100 Yıl Jinguji Orman Projesi’ni teşvik etmek için yerel toplumu, yerel yönetimi ve yerel kurumları biraraya getiren Jinguyi Orman Dernegi layık bulundu.

Projenin bir parçası olarak dernek, Epson merkezinin bulunduğu Suwa’ya yakın Moriya Dağı ve Ogidaira alanınından 50 hektarlık ormanlık alan aldı ve bu bozulmamış çevreyi önümüzdeki 100 yıl ve daha fazlası bir süre için korumayı tasarlayan bir proje başlattı.

Epson, 2050 Çevre Vizyonu kapsamında “restorasyon ve biyolojik çesitliliğin korunmasını” önemli bir ilke haline getirdi ve bunun sonucu olarak biyolojik çeşitlilik projelerinde çalışanların doğrudan katılımını artırmak için elinden geleni yapıyor. Bunun bir parçası olarak Epson, 2008 yılında Jinguji Orman Derneği’yle 100 Yıl Jinguji Orman Projesi üzerinde çalışmak için 5 yıllık bir sözleşme yaptı. Son yılına giren proje, ormanın temizlenmesi, doğa yürüyüşlerinin düzenlenmesi ve orman rekreasyon etkinliklerinin planlanmasında büyük başarılara imza attı. Proje, Epson’dan toplam 300’ü aşkın gönüllü tarafından destekleniyor.

Epson; farklı kategorideki yazıcıları, ev ve ofis için tasarlanan 3LCD projektörlerden elektronik ve kristal cihazlara kadar görüntüleme ürünlerinde yenilikçi bir dünya lideridir. Yenilikçi ve yaratıcı kültürüyle Epson, üstün kalite, işlevsellik, kompakt tasarım ve verimli enerji kullanımı ile tanınan ürünleriyle, kullanıcılarının vizyonunu ve beklentilerini aşmaya odaklanmıştır. Japonya merkezli Seiko Epson Corporation tarafından yönetilen Epson Grup dünya genelinde 75.000 çalışanı ve 100 şirketi ile çevreye ve bünyesinde bulunduğu toplumlara yaptığı katkılarla çalışmalarını sürdürmektedir. Asya, Avrupa ve Amerika’da üç ayrı organizasyonu bulunan Epson, Türkiye ofisini 2000 yılında açtı. Japonya merkezli Seiko Epson Corporation liderliğinde yönetilen grubun Türkiye ofisinin de içinde bulunduğu Epson Avrupa bölgesi, 2.400 çalışanıyla hizmet vermektedir. Epson ürünleri ve satış öncesi ile satış sonrası destek hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen www.epson.com.tr ‘yi ziyaret ediniz.