Home Halkın Portakalı başlıyor!

Halkın Portakalı başlıyor!

Bu yılın Halkın Portakalı’na son başvuru tarihi25 Temmuz 2012 Çarşambaolarak belirlenirken, eğitimler30 Temmuz 2012 Pazartesigünü başlayacak. Proje kapsamında, çalışma gruplarına, konusunda deneyimli ve uzman eğitimciler tarafından  “senaryo”,  “kurgu”, “ses ve görüntü”, “film yapımı”, “sinematografik anlatım” dallarında eğitim verilecek.

27 Ağustos’ta çekimleri başlayacak filmler, festival kapsamında izleyici ile buluşurken, jüri değerlendirmesi sonunda birinci gelen filme 30 bin, ikinci filme 20 bin, üçüncü gelen filme 10 bin TL parasal ödül ve Halkın Portakalı heykeli verilecek.

Filmler “Çiçek ve Çocuk” üzerine

Ülkemiz ve Antalya için büyük önemi olan “EXPO 2016 ANTALYA”nın, gelecek nesiller için yeşil bir hayatın önemini vurgulayarak toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlayan temasına destek vermek amacıyla, Halkın Portakalı da “Çiçek ve Çocuk” temasıyla gerçekleştirilecek.

Antalyalılar, konunun uzmanları tarafından verilen teorik ve pratik sinema eğitiminin ardından çekecekleri filmlerde “Çiçek ve Çocuk” temasını işleyerek “Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Hayat” diyecek.