Home Yörükler Gecesinde Farklılık

Yörükler Gecesinde Farklılık

Dernek başkanı Abdullah Duman, dernek çalışmaları ve yakın gelecekteki hedefleri ile ilgili yaptığı açılış konuşmasında, Kepez bölgesinde yapılan yörük parkından söz etti. Hıdırallez gecesine sanatçı Sümer Ezgi’nin geleceğini belirten Duman, yörük iş adamlarına seslenerek gecelerine ve şölenlere sponsor olmalarını istedi.

“Ekonomik birliği muhakkak oluşturmalıyız, sermayeleri birleştirip yapacağımız iş birliği ile büyük ticari oluşumları kurarak etkili faaliyetleri başarabiliriz” dedi.

Antalya Yörükler Derneği yönetim kurulunun ve yemeğe katılanların tanıtımları sonrası kürsüye gelen AESOB başkanı Abdullah Sevimçok, esnaf olmanın ülke ekonomisindeki önemine değindi, Esanfın tecrübesinin ve görüşlerinin dikkate alınmasını söyleyen Sevimçok “Fatih Sultan Mahmet, önemli kararlar almadan önce, ve İstanbulu kuşatmadan önce, tebdil-i kıyafet yaparak esnafları dolaşırmış, esnaflardan edindiği intibalara göre kararlar alırmış” dedi.

Yemek sonrasında Bekir Kumbulla birlikte kürsüye gelen Abdullah Duman, yörük iş adamlarını ziyaret etmek üzere bir heyet tespiti yaparak, katılanlara teşekkür ettiler.