Home Burak Duman 5 Kişiye Hayat Verecek

Burak Duman 5 Kişiye Hayat Verecek

Antalya’nın Kumluca İlçesi’nde geçirdiği motosiklet kazası sonucu ağır yaralanan 16 yaşındaki Burak Duman’ın yoğun bakımdaki 6. gününde beyin ölümü gerçekleşti. Anne ve babasının onayı ile organlarının bağışlandığı Burak Duman, 5 kişiye hayat verecek.

Kumluca’da oto tamirciliği yapan Burak Duman, 9 Mayıs Çarşamba gecesi saat 21.00 sıralarında motosikletine binerek işyerinden ayrıldı. Karşıyaka Mahallesi’ndeki evine giderken belediyenin çalışma yaptıktan sonra asfaltla kapatmadığı çukura motosikletiyle düşen Burak Duman, yaklaşık 17 metre sürüklenince başından darbe aldı. Olay yerine çağrılan 112 ekipleri Burak Duman’ı önce Kumluca Devlet Hastanesi’ne götürdü. Bilinci kapanan Duman, ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Hastanenin yoğun bakım servisinde 6 gün yaşam mücadelesi veren Burak Duman’ın sabah saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti. Baba Mehmet ve anne Hacer Duman, organ nakil koordinatörleri Gülen Kurt Bulut ve Hilal Gedikli ile yaklaşık 3 saat süren görüşme sonunda Burak’ın organlarını bağışlama kararı aldı.

Kumluca’da seracılık yapan baba Mehmet Duman, “Biz Burak için bir şey yapamadık. Fakat Burak başkaları için çok şey yapacak. Yavrumuzun organlarının başkalarına hayat olması bizi teselli edecek. Evladımızın acısını unutamayız, fakat bu bağışlar bizi belki teselli eder” diye konuştu.

Beyin ölümü gerçekleşen Burak Duman’ın kalbi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne bir böbreği, pankreası ve karaciğeri Özel Medicalpark Hastanesi’ne diğer böbreği ise İstanbul Şişli Memorial Hastanesi’nde organ bekleyen hastaya nakledilecek.