Home Tüm Yazarlar Manavgat Ak Parti ve siyaset

Manavgat Ak Parti ve siyaset

304
0
blank

Manavgat Ak Parti için dönüm noktası olacak bir seçime gidiyoruz. Manavgat Ak Parti henüz çok güçlenmeden önceki adayı Mustafa Sami Atalay olmuştu. Yine de o günkü koşullara göre başarılı bir sınav vermişti. Çünkü Manavgat siyaseti muhafazakar bir anlayışa çok fazla eğilim göstermiyordu.

İbrahim Kendiroğlu ise koşulları daha güçlenmiş bir zeminde aday oldu ve aday değil başkan olarak görüldü ilk hafta içinde. Sonra ise büyük bir hayal kırıklığı. İbrahim Kendiroğlu, çok iyi iletişim kurmayan, kuramayan, siyasi alt yapısı yeterli olmayan birisi olarak, Ak Partinin neredeyse kazanacağı seçimi, bir anda aşağıya çekti. Adaysız bir Ak Parti eminim daha fazla oy alırdı.

Şimdi ise köylerin de merkezde oy kullanması, Şükrü Sözen’in olağanüstü başarısızlığı, Ak Parti Manavgat’ın kazanma ihtimalini daha da arttırmış durumda.

Tabi Burada adayın kim olduğu son derece önemli. Antalya İi Teşkilatı, Manavgat adayının büyükşehir adayı ile uyumlu olmasından çok, Manavgat’ı alabilecek bir aday belirlemek durumunda. Yoksa yine baltayı taşa vurur.

Manavgat’ta “güçlü” bir ismin olması mutlak bir doğru. Manavgat sınırları içinde ikamet eden, toplumu sürükleyici, alt yapısı yüksek bir adaya ihtiyaç var. Manavgat dışında yaşayan birisinin özellikle Ak Parti seçmenini zor tetikler. Dışarıda yaşayan bir Manavgat’lı, Manavgat Ak Partiyi zor sürükler. 

Recep Barut, Mustafa Erkan Ersoy, Hasan Coşkun, Abdullah Cengiz gibi isimler Manavgat Ak Parti içinde son derece tutulan isimler. Hatta parti dışında da sürükleyici rol oynayabilecek isimler. Ak Parti Manavgat’ta bu isimlerin dışında maceraya giderse çok zorlanacağını düşünüyorum.

Şu ana kadar toplum nezdinde öne çıkan ve dikkat çeken isimler bunlar. Bu işin doğru tarafı. Tabi başka bir strateji varsa, farklı isimler de olabilir.

Şükrü Sözen ve yakınındaki kişilerin tepkisine bakılırsa, Recep Barut’tan çok çekiniyorlar ve Recep barut ismini gördükleri yerde tepki gösteriyorlar. Bu küçük bir test gibi geldi bana. Güçlü bir isim ancak bu kadar tepki alabilir. Galiba Şükrü Sözen ve ekibi Recep Barut’tan siyasi olarak çekiniyorlar, adaylığından korkuyorlar.

Mustafa Erkan Ersoy da çok avantajlı bir isim. Manavgat’ın her iki yakasında da akraba ve sosyal gücü çok fazla.

Hasan Coşkun iki dönemdir hazırlık yapıyor ve tecrübesi güven veriyor.

Abdullah Cengiz, yeni jenerasyonun temsilcisi. Duruşu, eğitimi, davranışları toplum içinde beğenilen bir isim…

Aslında Ak Parti nereden ve nasıl bakıyor bilmiyorum ama, Biz içeriden böyle görüyoruz. Manavgat siyaseti son derece karmaşık unsurlar içeren, iyi bir projeksiyon ile anlaşılabilecek, zor bir yerdir.

Not: Zeynel Şenol Ak Parti’nin dışında olduğu için değerlendirmeye almadım ama, hangi partiye giderse gitsin kesinlikle güçlü bir aday olacaktır.

Previous articleEMLAK Firmaları / RE/MAX Oluşum Gayrimenkul Danışmanlık
Next articleBİLGİSAYAR Firmaları / Maraş Aktüel – Kahramanmaraş Her