Home Klas Tv Uydu Televizyon Yayıncılığına Pazartesi Başvuruyor

Klas Tv Uydu Televizyon Yayıncılığına Pazartesi Başvuruyor

Yaklaşık bir yıldır araştırmalarını sürdüren Cengizhan Demirkaya,“Antalya turizmin başkenti ve turizmimizi tetikleyecek bir güce ihtiyaç vardı. Türkiye’de de bir turizm kanalı yoktu. Bölgemizin verdiği cesarete ve 20 yıllık televizyon yayıncılığı tecrübesine dayanarak, tüm Türkiye’nin ve Avrupa’nın izleyeceği bir turizm kanalı kurmayı planladık. Turizmi her yönüyle i��leyecek olan Klas Tv, bir haber kanalı konseptinde olacak.”dedi.

Demirkaya, merkez stüdyonun Antalya’da, Manavgat, Alanya, Kemer’den başlamak üzere, İstanbul, Ankara, İzmir stüdyolarını da ilk yıl içinde açmayı planladıklarını, belirtti.

Cengizhan Demirkaya, “Amaçlarının Antalya ve tüm Türkiye’nin turizminin yurt dışında tanıtımı, ülke içinde de, bölgeler, şehirler arası turizm hareketlerinin canlandırılması olduğunu” vurguladı. Demirkaya, “İç ve dış turizmin yansıtılmasında elimizden geleni yapacağız, profesyonel ekip arkadaşlarımız ile, ülke turizmine katkı sağlamaya gayret edeceğiz, Türkiye ve bölgemiz yurt dışında çok daha iyi tanıtılacak, Ülkemizin en büyük sektörlerinden biri olan turizmin gelşimine katkı sağlamak büyük bir onur olacak” dedi.

Özellikle yatırımcı turizmcilerin kendilerini yeterince ifade edemediklerini, tematik kanal olarak tüm turizm sektöründeki iş kollarının sesi olacaklarını sözlerine ekledi.

Klas Tv başvurusundan yaklaşık 2 ay sonra, yeterlilik alması ile birlikte lisansını alacak ve yayın izninin gerçekleşmesinden sonra, yayınlarına başlayacak.