Home KALEİÇİ TANITIMI SÜRECEK

KALEİÇİ TANITIMI SÜRECEK

Dünyanın en büyük turizm fuarı ITB’de, Kaleiçi’ni bir marka olarak tanıtan Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal; “Muratpaşa’da çok uluslu, çok kültürlü bir şekilde kardeşçe yaşıyoruz. Biz Pamfilya’yız” dedi. Başkan Uysal; Kaleiçi’nin, uluslararası platformda tanıtımını sürdüreceklerini söyledi

Tanıtım ve davet

Muratpaşa Belediyesi, dünyanın en büyük turizm fuarı olan Uluslararası Berlin Turizm Borsası’na (ITB) katılarak, Kaleiçi’ni uluslararası düzeyde bir marka niteliğinde dünya turizmine sundu. Küba ve Barbados gibi ülkelerin standları ile yan yana olan Muratpaşa Belediyesi’nin Kaleiçi konspetli standı büyük ilgi gördü.

Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal; fuar süresince, katılımcı 186 ülke ve ziyaretçilere, Kaleiçi’ni tanıtıp, davet etti.

Kültür turizmi için önemli

Kaleiçi’nin, tarihi geçmişi ile kültür turizminde önemli bir noktada olması gerektiğine vurgu yapan Başkan Uysal; Kaleiçi, dünya turizmine tanıtılması gereken bir ürün. Biz, Muratpaşa Belediyesi olarak, büyük turizm fuarlarında Kaleiçi’nin tanıtımını yapmayı sürdüreceğiz” dedi. Muratpaşa Belediyesi kafilesinde yer alan sanatçı İlke Türkdoğan da, kültürel aktivitelerle Kaleiçi’nin tanıtımına katkı koydu.

Muratpaşa Pamfilya’dır

Radyo, tv ve internet üzerinden 30 ayrı dilde yayın yapan Deutsche Welle (DW) kanalına özel röportaj da veren Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal; “Muratpaşa’da çok uluslu, çok kültürlü bir şekilde kardeşçe yaşıyoruz. Biz Pamfilya’yız. Biliyorsunuz Pamfilya, çok farklı kültürlerin barış içinde, bir arada yaşadığı yer demek. Biz Muratpaşa’da tam olarak Pamfilya’yız” şeklinde konuştu. Başkan Uysal; Kaleiçi Rehberi ile Kaleiçi’nde izlenecek kültür turizm rotasını içeren özel haritayı da ziyaretçilere sundu.