Home Muratpaşa’dan Sokak Hayvanları Festivali

Muratpaşa’dan Sokak Hayvanları Festivali

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan ‘Sokakta Sahipsiz Hayvan Kalmasın’ sloganlı festival 2-3 Mayıs tarihleri arasında Falez 2 Park’ta yapılacak.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ DÜZENLENİYOR

Muratpaşa Belediyesi, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan çok önemli bir festivale imza atıyor. “Sokakta Sahipsiz Hayvan Kalmasın” sloganı ile Falez 2 Park’ta 2-3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivalde iki gün boyunca konserler, dans gösterileri ve ödüllü yarışmalar yapılacak.  Sokak hayvanlarına yönelik düzenlenecek olan festivalde ayrıca, kedi ve köpek sahiplendirme, yiyecek ve aksesuar standları açılacak.

YARIŞMALAR YAPILACAK

Festival kapsamında; En güzel köpek, Sokak Hayvanları konulu fotoğraf ve En güzel pet video yarışması düzenlenecek.   Veteriner İşleri Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan kedi ve köpekleri sahiplenecek olan vatandaşlar; Antalya Veteriner Hekimler Odası, dört pet-shop işletmesi ile özel bir hastane porotokol imzalayarak, çeşitli indirimlerden faydalanacak. Sahipsiz hayvanların, sahiplendirilmesi için vatandaşlar özendirilecek.

BÜYÜKTORTOP: “AMACIMIZ SAHİPLENDİRME”

Muratpaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Zeynep Büyüktortop, festivalin Antalya’da bulunan sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi amacıyla büyük önem taşıdığını belirterek, “Müdürlüğümüz  tarafından sokaktan aldığımız hayvanları kanun gereği kısırlaştırıp, aşılarını yaparak aldığımız noktaya geri bırakıyoruz. Sokakta yaşayan hayvanların yaşam şartlarından, hayvanseverler mutsuz oluyor. Sahipsiz hayvanlardan korkan vatandaşlarda sokağında köpek olmasından mutsuz oluyor” dedi.

“FESTİVALİMİZE BEKLİYORUZ”

Muratpaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün sokak hayvanlarının sahiplendirilmesini amaç edindiklerini sözlerine ekleyen Büyüktortop, “Kısırlaştırdığımız köpekleri tekrar sokağa bırakmak istemiyoruz. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan festivalde vatandaşlarımıza bu farkındalığı yaratmaya çalışacağız. Tüm vatandaşlarımızı iki gün boyanca şenlik havasında geçecek olan festivalimize bekliyoruz” diye konuştu.