Home Anneden oğluna ikinci hayat…

Anneden oğluna ikinci hayat…

Antalya’da oturan ve bir otelde Pastane Şefi olan 32 yaşındaki 2 çocuk babası Yasin Kılıç, 10 gün önce vücudunda inanılmaz bir kaşıntı başladığını ve sürekli midesinin bulandığını belirterek, hastaneye gittiğini söyledi. Kaşıntı nedeniyle Cildiye bölümüne gittiğini belirten Yasin Kılıç, doktorların böbreklerden şüphelenmesi sonucu kendisini nefroloji bölümüne yönlendirdiğini ve orda yapılan tetkiklerin ardından da kreatin ve ürenin çok yüksek bulunması sonucu hemen diyalize alındığını söyledi. Hayatımın en büyük şokunu yaşadım diyen Kılıç, 6 kez diyalize girdim, ardından annemin bağışladığı böbrekle tekrar sağlığıma kavuştum. Bana 2. kez hayat verdi. Başta anneme ve amaliyatı gerçekleştiren tüm ekibe çok teşekkür ediyorum dedi.

Anne 57 yaşındaki Neriman Kılıç ise, 3 evladım var, Yasin ilk göz ağrım o diyalizdeyken doktorların konuşmalarını duydum, böbrek bitmiş nakil olması gerekiyor dediler diyerek, bu sözler kolumu kanadımı kırdı, hemen çaresi neyse yapacağım dedim ve nakil olmak için Medical Park Antalya Hastanesine başvurduk. Yapılan tetkiklerin uygun bulunması sonucu hemen böbreğimi oğluma bağışladım. Şuan çok mutluyum dedi.

Antalya Medical Park Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş, yaptığı açıklamada, ameliyatların başarılı geçtiğini belirterek hem annenin, hem oğlunun sağlık durumlarının gayet iyi olduğunu ve taburcu olacaklarını belirtti.”