Home Anneden

Anneden

Afyon- Sandıklı’da yaşayan 21 yaşındaki Gökhan Ay, 2 ay önce halsizlik, nefes darlığı, konuşamama sıkıntısıyla hastaneye gittiğini söyleyerek yaptırdığı tetkikler sonucunda böbrek yetmezliği teşhisinin konulduğunu belirttti. Doktorların böbreğin birinin tamamen iflas ettiğini diğerinin ise %12 çalıştığını söylediklerini belirten Gökhan Ay, çaresiz olmadığımı nakil gibi bir şansım olduğunu biliyordum. Yaptığım araştırmalar sonucunda ailemle birlikte Antalya Medical Park Hastane Kompleksine gelmeye karar verdik. Annemde babamda verici olmak istedi. Yaptırdığımız tetkikler sonucu annemin verici olarak uygun bulunmasıyla naklimiz gerçekleşti, anneme ve operasyonu gerçekleştiren tüm organ nakli ekibine çok teşekkür ediyorum dedi.

Anne Ayşe ay ise 3 tane evladı olduğunu ve Gökhan’ın en büyük çocuğu olduğunu belirterek, hastalığın teşhisi konulduğunda dünya başıma yıkıldı ama tek tesellimiz nakil gibi bir çaresi olmasıydı. Oğlunun sağlığına kavuşması ile çok mutlu olduğunu belirterten Ayşe Ay, herkes yakınlarına organ bağışı yapsın dedi.

Antalya Medical Park Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş, yaptığı açıklamada, ameliyatların başarılı geçtiğini belirterek hem annenin, hem oğlunun sağlık durumlarının gayet iyi olduğunu ve taburcu olacaklarını belirtti.”