Home Böbreğini annesinden, karaciğerini ablasından alarak tekrar hayata tutundu

Böbreğini annesinden, karaciğerini ablasından alarak tekrar hayata tutundu

Doğumdan sonra ise haftanın 6 günü diyalize

girmeye başladı. Tüm bu sıkıntılarla savaşırken, sağlık sorunları nedeniyle eşi tarafından terkedilen Derya Yılmaz’ın yüzünü annesi ve ablası güldürdü. Derya Yılmaz, annesinin böbreğini, ablasının karaciğerini

bağışlaması sonucu Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölümünde Prof Dr. Alper Demirbaş ve ekibi tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla tekrar sağlığına kavuştu.

Şimdi hem sağlığına, hem oğluna hem de yeni ve sağlıklı bir hayata kavuşmanın mutlululuğunu yaşayan Derya Yılmaz, imkansızı başardılar. Hem böbrek naklimi, hem karaciğer naklimi yaptılar. 5 aydır yatağa bağlıydım. Şimdi ise her işimi kendim yapıyorum dedi.

Ameliyatı Gerçekleştiren Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş, “Böbrek fonksiyonları bozuk olan hastanın gebelik esnasında böbrek yetmezliğine girip diyalize başlamak zorunda kaldığına dikkat çekerek, hastanın idrarında taş oluşumuna neden olan maddenin normalin 20 kat üzerinde olduğunu saptadık. Hastada karaciğer nakli de gerekliydi. Bunun üzerine hastanın karaciğerinin sağ kısmını yerinde bırakarak, kardeşinin karaciğerinin sol kısmını naklettik. Yaptığımız karaciğer naklinden sonra hastanın idrarında taş oluşumuna neden olan maddenin normale indiğini gördük” dedi.