Home Medline 20 branşta hizmet verecek

Medline 20 branşta hizmet verecek

Esas Holding’in iştiraki Medline Sağlık Grubu, Antalya’da yenilenen hastane kompleksini hizmete açtı. Anadolu’da hizmet veren 6 hastaneleri olduğunu ve son 1 yılda 1 milyon hastayı tedavi ettiklerini ifade eden Ergenekon, Özel Medline Antalya Hastane Kompleksi’nin açılmasıyla bu sayıyı daha da yukarılara çıkaracaklarını belirtti. Ergenekon, “Özel Medline Antalya Hastane Kompleksi, bölge halkına verdiği hizmetlerle fark yaratacak. 30 milyon dolarlık yatırımla Antalya’nın 3 büyük hastane kompleksinden birini açtık. Hastanemize toplam 9 yeni branş ekleyerek 20 branşta hizmet vereceğiz. Yatak kapasitemizi de 34’ten 129’a çıkardık. İstihdam sayımızı ise bir yıl içerisinde 2’ye katlayacağız” dedi.

HASTANECİLİKTE YEPYENİ BİR ZİNCİR

Medline Sağlık Grubu’nun yatırımlarını anlatarak, sağlık sektöründe büyümeye kararlı olduklarının altını çizen Ergenekon, “Medline, Türkiye’de hastanecilikte yepyeni bir zincir. 6 hastanemiz var. Yeni satın almalar peşindeyiz. 100 yatak ve üzerindeki hastanelerle ilgileniyoruz. Önümüzdeki 3 yılda 100 milyon dolarlık yatırım ve 2 bin yeni istihdam oluşturmayı hedefliyoruz” dedi. Satın almalar için önlerine çıkan fırsatlarla ilgilendiklerini belirten Gürkan Ergenekon, şunları aktardı: “Sağlık grubumuzda 2 bine yakın çalışanımız bulunuyor. Bu  sayıyı yeni yatırımlarımızla 4 bine çıkararak, önümüzdeki 3 yıl içinde 2 bin yeni istihdam oluşturmayı hedefliyoruz. Grubumuzun cirosunu 2011 sonu itibariyle 140 milyon TL bekliyoruz. 2012’de yüzde 15 artış ile sağlıkta Türkiye’nin 2 katı oranında büyüyeceğiz. Önümüzdeki 5 yıl içinde 250 milyon TL ciroya ulaşmayı planladık. Sağlık sektöründeki reformların devam etmesi durumunda çok daha fazla da büyüyebiliriz.” diye konuştu.

Medline Sağlık Grubu’nun diğer hastanelerle de işbirliğine giderek coğrafi yaygınlığını artırarak yoluna devam edeceğini belirten Ergenekon, grubun yine sağlık alanında farklı faaliyet alanlarında yer alan şirketleri, koşulların uygun olması durumunda  bünyelerine katabileceklerini söyledi.

10 BİN M2’DE, TAM TEŞEKKÜLLÜ SAĞLIK HİZMETİ

Özel Medline Antalya Hastane Kompleksi Genel Direkörü Dr. Cem Kaya Köker de, Özel Medline Antalya Hastane Kompleksi’nin yeni yapılan ikinci bina ile toplam 10 bin metrekarelik bir alana kurulduğunu bildirdi. Dr. Köker, Özel Medline Antalya Hastane Kompleksi’nin, 5 tanesi engelli odası olmak üzere toplam 129 yatak kapasitesine sahip olduğunu ifade ederek, “2010 yılında BSK markası ile faaliyete başlamıştık. Yeni binamız ile birlikte 5 ameliyathane, 8 genel, 6 KVC, 3 koroner, 2 yeni doğan yoğun bakım ünitemiz  bulunuyor. Hastanemizde ayrıca, biyokimya ve klinik laboratuvarları, radyoloji ve acil servis üniteleriyle tam teşekküllü olarak 20 birim ile sağlık hizmeti sunuyoruz.  Hekim kadromuzu da yeni, özellikle akademik transferlerle güçlendirmekteyiz. 21’i uzman hekim olmak üzere 200 kişilik bir kadro ile hastalarımıza hizmet veriyoruz. Her zaman hasta haklarına saygılı ve uluslararası hizmet kalite standartlarını temel alan tedavi uygulamalarıyla faaliyetlerimize devam edeceğiz. Hastanemiz kanalı ile turizm sağlığı alanında yeni bir açılım yaratacağız. Bunun yanı sıra sağlık turizmi konusunda da iddialıyız. 5 yılda 2 bin beşyüz yabancı hastayı Antalya hastanemizde tedavi etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Antalya şehrine, kültür, sanat ve spora da önem verdiklerini aktaran Köker, “Antalya Büyükşehir Belediyesi Engelli Basketbol Takımına destek veriyoruz. Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile işbirliğimiz bulunmakta. Ayrıca hastanemizde değerli ressamlarımızdan Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun tablolarının telifli kopyalarını sergilemekteyiz” dedi.