Home Şenay Kırcı 2 Kişiye Hayat Verdi

Şenay Kırcı 2 Kişiye Hayat Verdi

Öğretmenlikden emekli olduktan sonra Antalya’nın Meltem Mahallesi’ndeki evinde yaşamını sürdüren 3 çocuk annesi Şenay Kıcır, geçen hafta geçirdiği iç kanama sonrasında, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı. 18.04.2012 Salı günü günü beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine Kıcır’ın yakınları, organlarını bağışladı. önceki yıllarda kalp kapakçıkları değiştiği için Şenay Kıcır’ın sadece iki böbreğinin nakledilmesine karar verildi.

Böbrekler, Akdeniz Üniversitesi Prof.Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli ve Uygulama Merkezi’nde Doç. Dr. Ayhan Dinçkan ve ekibi tarafından 52 yaşlarındaki Mustan Akbulut ve Ramazan Gököz’e başarıyla nakledildi.

“Emekli öğretmenimizi unutmayacağız”

Böbrek nakliyle hayat bulan Ispartalı 2 çocuk babası Mustan Akbulut, “Bizlere organlarını bağışlayan emekli öğretmenimizi unutmayacağız” dedi. 52 yaşındaki eşi Şükriye Akbulut da, “Eşim 5 yıldır Sağlık Bakanlığı’nın organ nakil bekleme listesinde yer alıyordu. Duyarlı insanlar sayesinde yeniden hayata tutundu. Bağışı yapan aileye ve emeği geçen tüm görevlilere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Bize yeniden hayat verdi teşekkür ediyoruz”

Antalya’nın Döşemealtı İlçesi’ne bağlı Yeniköy Beldesi’nde oturan, 3 yıl önce diyalize girmeye başlayan ve Sağlık Bakanlığı bekleme sırasında yer alan Ramazan Gököz de bağış yapan aileye ve nakli gerçekleştiren doktorlarına teşekkür etti.

Şenay Kıcır’ın kızı Salime Kıcır, annesinin insanların organ ve dokularının başkalarına yarar sağlaması gerektiğini söylediğini belirterek, “Annem her zaman ‘Organlarınızı bağışlayın, israf etmeyin. İsraf günahtır’ derdi. Biz de, bu isteği doğrultusunda organlarını bağışladık” diye konuştu.