Home SİYASET SAADET PARTİSİ KUMLUCA’DA EĞİTİM ÇALIŞMASI DÜZENLEDİ

SAADET PARTİSİ KUMLUCA’DA EĞİTİM ÇALIŞMASI DÜZENLEDİ

321
0
blank

SAADET MANAVGAT ŞAH İNN PARADİSE OTEL DE TEŞKİLAT İÇİ EĞİTİM KAMPI NA KATILDI

             Saadet Partisi Antalya İl Teşkilatı tarafından organize edilen Teşkilat içi eğitim Kampı geçtiğimiz hafta sonu  Yaklaşık bin kişi ile Antalyanın Kumluca ilçesine bağlı Mavikent beldesindeki  Şahh inn Paradise Otelde 21-22 ocak tarihlerinde yapıldı. Manavgat ilçe teşkilatından 81 kişinin Katıldığı eğitim çalışmasına Genel Başkan Prof.Dr.Mustafa KAMALAK başta olmak üzere Genel Başkan Yardımcıları Tacettin ÇETİNKAYA, İlyas TONGÜÇ, Birol AYDIN Muhittin YILDIRIM, Yaşar CANBAY ,Gik üyesi Atik AKDAĞ , Tüm ilçe Teşkilatları ,il ve ilçe Kadın kolları ve gençlik kolları Katıldı. Genel Başkan Prof.Dr. Mustafa Kamalak eğitim seminerinde önemli açıklamalarda bulundu.

              Suriye’de yaşanan son gelişmeler neticesinde Suriye üzerinden Türkiye ile İran’ın karşı karşıya getirilmeye çalışıldığını kaydeden Kamalak, asıl hedefin ise Türkiye olduğunu dile getirdi.
Kamalak, bu gün dünyanın her yerinde akan kanın Müslüman kanı olduğunu kaydederek, “Bu gün dünyanın neresinde bir çığlık duyarsanız bu Müslüman’ın sesidir. Nerede kesik bir duman görürseniz o ise yine Müslümanların diyarıdır. Ortadoğu bu süreci yaşamaktadır. Ne yazık ki bu ülkelerin hepsi İslam ülkeleridir. Ortadoğu’da kardeş kardeşi vurmakta. Akan kan ise Müslüman’ın kanı.

Yanan can Müslüman’ındır. Bundan daha hazin durum ise her iki grubun elindeki silah asıl can düşmanın silahıdır. Haçlıların silahı. Yani Müslüman’ın kanı akarken emperyalistlerin de kasaları dolmakta. Fakat asıl hedefte olan ülke ise Türkiye’dir. Çünkü 6 asır boyunca Osmanlı’ya haçlı seferleri düzenlediler. Son hedefleri ise Suriye üzerinden Türkiye ile İran’ı karşı karşıya getirmektir. Bu oyunu bozmamız lazım. Bu münasebetle İslam ülkelerini ziyaret etmemiz gerekir. Bundan sonra da bunları gerçekleştireceğiz” dedi.

Eleştirilere sert cevap

‘Suriye’de ne işiniz vardı?’ diye soranlara karşı da cevap veren Kamalak, dikkat çeken şu açıklamayı yaptı. Kamalak, “Suriye’ye bir müdahale olduğu zaman bunu kim yapacak. Haçlılar yapacak. Irak’ta kim yaptı ise Suriye’de de yapacak. Libya’ya kim müdahale ettiyse buraya da onlar müdahale edecek.

10 yıl önce ABD Başkanı Irak’a müdahale kararı aldığı zaman batılı dostlarına seslenirken, yeni bir haçlı seferi demedi mi? Fransız uçakları Libya’yı bombalarken Fransız İçişleri Bakanı ‘Biz Libya’da haçlılara öncülük ediyoruz’ demedi mi? Tarihte hiçbir zaman zehir , paslı taslarla sunulmamıştır. Ya yaldızlı kadehlerle ya da en nefis yemeklerin içine gizlenerek sunulmuştur. Irak’a müdahale ederken ne vaat ediyorlardı. Demokrasi, insan hakları, özgürlükler söylemiyle müdahale ettiler. Zannedersin ki Irak cennetin dünyadaki temsilcisi olacaktı” diye eleştirdi.

Previous articleKumluca’da Develer Kıran Kırana Güreşti
Next articleMHP Kaş İlçe Başkanlığına Hasan BAYSAL Seçildi