Home 9.Geleneksel Kemer Altın Nar Yağlı Güreşleri Başladı

9.Geleneksel Kemer Altın Nar Yağlı Güreşleri Başladı

Kemer İlçe stadında gerçekleştirilen organizasyonun ilk gününde  Geleneksel Kemer Altın Nar Yağlı Güreşleri adeta şenlik havasında başladı. Kemer Er Meydanında kıyasıya mücadele eden pehlivanlar , izleyenlere güreş ziyafeti yaşattı.

Aralarında ünlü pehlivanların da bulunduğu 700 pehlivanı izlemek için stadyuma güreş severler akın etti.  Güreşleri izleyenler arasında Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Belediye Başkan Yardımcısı Galip Gün, Kemer İlçe Emniyet Müdürü Hasan Mutlu, Güreş Federasyonu yetkilileri ve çok sayıda izleyici vardı.

Kemer Belediyesi olarak Kemer Altın Nar Yağlı Güreşlerini düzenleyen ve kendiside tam anlamıyla güreş sevdalısı olan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül yaptığı açıklamada; “ Göreve geldiğimiz yıldan itibaren , Kemer’de tekrar yaşatmaya başladığımız ata sporumuz olan güreşe olan ilgiden mutluyuz. Her yıl organizasyonumuzu güçlendirerek ve yenileyerek güreş etkinliklerimize devam ediyoruz.  Güreşlerimizin ilk günü oldukça coşkulu geçti. İki gün boyunca, Kemer’de tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri havasında yaşanacak 9.Geleneksel Kemer Altın Nar Yağlı Güreşleri’nde 53 Başpehlivan, 40 Başaltı pehlivan ve 55 büyük orta pehlivan  başta olmak üzere  yedi yüz  pehlivan  iki gün boyunca kıyasıya mücadele edecekler” dedi.