Home Başkan Evcilmen’e futbol teşekkürü

Başkan Evcilmen’e futbol teşekkürü

Geçtiğimiz haftalarda genel kurulunu yapan Antalya Futbol Dostları Derneği yeni Başkanı Emin Bülent Uğur, Onursal Başkan Şener Dal ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret etti. Antalya Futbol Adamları Derneği Başkanı Nurettin Utku’nun da eşlik ettiği programa, Antalya Kent Konseyi Gençlik-Spor Komisyonu Başkanı Recep Şengün ve komisyon üyelerinin de katılmasıyla neşeli bir futbol sohbeti yapıldı.

Başkan Evcilmen’e “Türk Hakemleri Almanağı” hediye eden Antalya Futbol Dostları Derneği Başkanı Emin Bülent Uğur, “Geçtiğimiz dönem, Muratpaşa Belediyesi’nin desteği ve işbirliği ile spor adına Antalya futbolu adına çok güzel çalışmalar yapıldı. Ücretsiz futbol okullarından yetenekli ve başarılı sporcular yetişti. Tüm dernek üyelerimiz bu çalışmalarda gönüllü görev aldı. Hiçbir isteğimizi geri çevirmeyen Başkan Evcilmen’e içten teşekkür ediyor, bu dönemde yoğunlaşmak istediğimiz kaleci eğitimlerine desteğini bekliyoruz” dedi.

Kent Konseyi Gençlik-Spor Komisyonu Başkanı Recep Şengün, Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl ücretsiz düzenlediği Yaz Spor Merkezleri için Başkan Evcilmen’i kutladı. Şengün, “Yaz spor okulları, yetenekli çocukların keşfedildiği en önemli alanlardan. Komisyon olarak, Yenigün Mahallesi’nde maddi olanakları kısıtlı çocuklarımız için futbol eğitimi vermek istiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Muratpaşa Belediyesi’nden forma ve top gibi malzeme desteği istiyoruz” dedi.

Antalya’da futbolun gelişmesi büyük emek veren, gönüllü çalışmalarını özveriyle sürdüren futbol dostlarıyla, spor adamlarıyla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Evcilmen, “Geçmişte birlikte spor yaptığım arkadaşlarla, bugün kentimizde amatör sporların gelişimi adına bir çok projede işbirliği içindeyiz. Elbette olanaklarımız ölçüsünde amatör sporlara, sporun alt yapısına desteğimiz sürecek” dedi. Başkan Evcilmen, programa alınan yeni spor sahalarıyla tesis sayısını da arttıracaklarını ifade etti.