Home Olympos Maraton Ateşi Kemer’de yanacak

Olympos Maraton Ateşi Kemer’de yanacak

Adını mitolojide tanrıların dağı olarak bilinen Olympos Dağı’ndan alan1. ULUSLAR ARASIOLYMPOS MARATONU 2012;21 Nisan’da başlayacak.

GATAB’ın Öncülüğünde Bölgeye Dev Kazanım… Eşsiz tabiatı, tarihsel dokusu, doğa harikası yanartaşı ve caretta caretta deniz kaplumbağaları ile bir turizm cenneti olarak bölgesini ulusal ve uluslar arası arenada başarıyla tanıtan Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB), 21 Nisan’da gerçekleşecek 1. ULUSLAR ARASI OLYMPOS MARATONU 2012; ile dünyanın pek çok ülkesinden sporcunun ve doğa tutkunun bölgeye gelmesini sağlayacak. Ayrıca maratonu takip etmek için dış basından da medya mensubunun gelmesi bekleniyor. Sportif amacının dışında ülke tanıtımına da büyük katkı sağlayan organizasyon için çalışmalara hız veren GATAB, başarılı bir organizasyon için hazırlık çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.  Özellikle dünyadaki doğa ve atletizm tutkunları tarafından büyük bir merakla beklenen 1. ULUSLAR ARASI OLYMPOS MARATONU 2012’ye katılım ücretsiz olup, gerekli sağlık şartlarının uygun olduğunu belgeleyen yerli ve yabancı tüm katılımcılara açık olacak.

 Halk Koşusu da Olacak… GATAB tarafından organize edilen koşu 42 km.’lik parkuru ile dikkat çekiyor. Olympos/Çıralı’dan başlayacak olan koşu Kemer’de son bulacak. Maraton boyunca toplamda 6000 mt. Patikada, 1000 mt. Sahilde, 14.000 mt. Asfaltta ve 21,195 mt. de toprak yolda koşulması planlandı.  Büyük Kadın( 18-40 yaş), Büyük Erkek ( 18-40 yaş ),  Master Kadın ( 41 yaş ve üstü ), Master Erkek ( 41 yaş ve üstü) olmak üzere toplam 4 ayrı kategoride düzenlenecek olan koşuda 5 km.’lik Halk Koşusu etkinliği de olacak. Dereceye girenlere sürpriz hediyelerin ve ödüllerin de verileceği koşu 21 Nisan’da saat 10.00’da başlayacak.

“Sürdürülebilir Projelere İmza Atıyoruz”… Maratonu bölgeye kazandıran ve maratonun bölge tanıtımına ciddi ivme katacağına dikkat çeken Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras,  yaptığı açıklamada şunları söyledi: Dünya’da önemli liman kenti olan Olympos limanının ulusal bir maratona ev sahipliği yapması turizm bölgemizi daha iyi tanıtmak için büyük bir avantaj. Bu maratonunKemer Bölgesi’nin sosyal, kültürel ve eşsiz güzellikteki doğasının tanıtımını gerçekleştireceğiz. GATAB olarak başarılı bir organizasyon yapmak için çalışmalarımızı ve görev dağılımımızı gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz sürdürülebilir özellikle uluslar arası projeler üretmek. Bu nedenle ilkini gerçekleştirdiğimiz1. ULUSLAR ARASI OLYMPOS MARATONU’nuönemsiyoruz.Amacımız bu tür faaliyetlerle bölgemizin güzelliklerini en iyi şekilde tanıtarak alternatif turizm potansiyelimizin kalitesini ve kapasitesini en üst seviyeye çıkartmaktır.”