Home Onlar Ayaktalar… Sizde Kalkın!

Onlar Ayaktalar… Sizde Kalkın!

Antalya, Engellilerin Sorunlarında Nerede?

Dünyanın en güzel şehri Antalya, bazen içinde yaşayanları şaşırtıyor. Antalya’nın çok önemli bir spor klübü var. Antalya Ampute Futbol Takımı. Yıllardan beri, ayaklarını, kollarını kaybetmiş insanlarımızı bir araya getirip, eksiksiz insanların bile zorlandığı futbolla mutluluk, umut ve güç veren bir takım…

Hayata küsmüş, umutlarını yitirmiş, yalnızlığı arkadaş edinmiş bir çok insanımızın, dört duvar içinde yaşama düşüncelerini kırıp, özgürlüğe kapı açan bir anlayıştan, yapıdan bahsediyorum.

Antalya Ampute Futbol Takımı, sadece spor yapan insanlarımızı değil, evinde umutsuz bir şekilde bekleyen binlerce insanımıza da ilham kaynağı oluyor. Ve onlar “AYAĞA KALKIYORLAR”

Bu kutsal çabayı sarf edenlerin yanı sıra bu duruma kayıtsız kalan ya da haberi olmayan bir çok kişi ve kurum var. İnternet sitemizde köşe yazarı, Antalya Ampute Futbol Takımı Genel Kaptanı olan Sayın Hüsnü Özkaptan‘ın,www.engellilersitesi.com‘ a verdiği haberi okuyunca, anladım ki bizlerde aynı kayıtsızlık içindeyiz. Ve hala gereken desteği vermiyoruz. Şunu tüm kalbimle söylüyorum ki, bu kayıtsızlıktan dolayı rahatsız oldum ve bu durumu yazmam gerektiğini düşündüm.

Antalya Valisi Sayın Altıparmak, bir çok belediye başkanımız bu konuda destek olduklarını biliyorum. Ancak bu destek yeterli değil. Sayın Özkaptan’ın feryadını duyunca anladım ki işler çok iyi gitmiyor. 

Ve bu yüzden Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve diğer belediye başkanları, iş adamları bu konuda biraz daha fazla gayret etmeliler, destek vermeliler.

Bu konuda verilecek her destek, toplumuzun neredeyse %20 sine tekabül eden-Antalya için yaklaşık 200 bin kişi- bir kitleyi direk ilgilendiriyor. Dolaylı olarak da 500 bin insan dersem sanırım abartmış olmam…

İnsanlarımızın “AYAĞA KALKMASINDA” Destek olun.

 Siz Ayağa kalkın Onlar da “Ayağa” Kalksınlar

Kulüp Başkanı Sn. Seval Yasak, Teknik Direktörü Sn. Tahir Güven ve Genel kaptan Sn. Hüsnü Özkaptan‘a ve tüm kulübün emekçilerine yürekten teşekkür ediyorum. Onlar unutulmaya yüz tutmuş hayatları hatırlayan ve yaşayan insanlar.

Diğer basın kurumlarına da iletiyorum bu çağrımı. Lütfen siyasete ayırdığınız zaman kadar, hatta çok azını bile Ampute Futbol, Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, İşitme Engelliler Futbol Takımına zaman ayırın. Destek olun.

Kimin ne zaman “Engelli” olacağını kimse bilemez ve her kişi bir engelli adayıdır.

Not: Bu çağrım ve yazım her türlü kişisel duygudan uzak, yüreğimin içinde var olan “Paylaşma” “Dayanışma” “İnsan olma”duygusuna aittir.

* Antalya Ampute Futbol Takımı ile iletişime girmek isterseniz http://antalyaamputefutbol.com/ adresinde bulabilirsiniz.