Home TAVAN EMEKLİSİNİN İNTİBAK HAYKIRIŞI

TAVAN EMEKLİSİNİN İNTİBAK HAYKIRIŞI

450 BİN 2000-2002 HAK MAĞDURU TAVAN EMEKLİSİNİN İNTİBAK HAYKIRIŞI 

Askerin Hukuk dışı eylemi darbe ise sivil yaptığı zaman adı ne oluyor?
Bizler devlet tasarruf genelgesi gereği 50 yaş nedeniyle zorunlu emekliye sevk edildik.
Hükümetle türk iş arasında yapılan kamuda zorunlu emeklilik yoktur.Mütabakat anlaşmasına rağmen zorunlu emekliliğe sevk edildik.
Sayın Başbakan Avrupa Birliğine her zaman diyorki Futbol maçı başlamış 60.dakikadan sonra kural değiştiriyorsunuz.

Benim 2000 öncesi 9986 günüm var. Yani 1999 senesi 4447 yasa çıktığında zaten emekliliğimi hak etmiştim. 30 Nisan tarihinde % 74 ortalama ile birinci derece 10. kademe gösterge 15175 Tavan 4447 yasa gereği 10812 günü olan pirim gün sayım 750 TL tavan birim karşılığı şaka gibi 414 tl maaş bağlandı.

2002 de 1/4 deki devlet memurunun maaşı 250-300 tl arasıydı.
Devlet vatandaşın cebine el atmıştır.Bütün hakkım,hukukum,alın terim ve ödediğim tavan pirim koca bir hiç sayılıyor.

Mahkemeye gidiyorsunuz Hakim davayı bilirkişiye göstermiyor.
Yargıtaya Temiz gidiyor ,Yargıtayda dosyayı bilirkişiye göndermeden esasdan karara bağlıyor.Yerel mahkeme Hakimi görüşümü mahkemeye verdiğim Sosyal güvenlik kurumundan aldım diye,. Avukatımıza söylüyor .İnsana sormazlar mı ? biri çıksın desinki adaleti nerede nasıl arayacağımızı Bize izah etsin,anlatsın.Yargıtay usul hatasını niye görmemek istememiş.Usul Hukukda yoksa kimse keşif bilir kişi şahit göstermesin.Bunun burasını Adalet arayacaklarda Bilsin.

10 sene sonra intibak yasası ortaya çıkıyor.Çalışma hayatı Tepsi börek değilki ortadan ikiye bölesin. Benim 2002 de net maaşım 1380 tl idi asgari ücretin 6 katı 750 tl olan tavan birim karşılığı şaka gibi 414 tl zaten maaşım %74 ortalamadan %30’a indirilmiş. Yani ödediğim tavan pirimin altına maaş bağlanmış. 10 sene sonra intibak yasası çıkıyor. 2000 öncesinde gelişme hızından pay almayan emeklilere gelişme hızında pay alsın diye 2008 yılından geriye doğru pay aktarılıyor. Ben şimdi soruyorum. 2000 öncesinde ve sonrasında gelişme hızından pay alamayan sözde tavan 2000-2002 emekliler vatan haini mi ki ? Biz kimiz ? Bizi kim niye ötekileştiriyor? Tavan pirimi bize yansımayacaksa niye tavan pirimi kesildi. ödediğim nereye gitti?

Sayın Başbakan her fırsatta haklının yanında,haksızın karşısındayım diyor.Herkesi kucaklıyorum diyor.

2002 emeklilerinin kazançları,pirim miktarları yüksek derecesi,kademesi ve göstergesi,tavan olduğu halde intibak kanunuyla 2. kez hakları,hukukları dondurulmuş.Milli gelirden 2000 öncesinde ve sonrasında 1 kuruş pay almadıkları bilindiği halde Devlet tarafından,Hükümet tarafından S.G.K tarafından olayın kahramanı TÜED tarafından unutulmuştur. Bu bir skandaldaldır. Daha ne kadar sürdürülmesine müsade edilecek .Benim şuan maaşım, ücret skalasının 1.dr 10 kd gösterge 15175 den maaş almam gerekirken 6. dr 6.kd gösterge 12175 den 1580 TL maaş almaktayım ve almaktayız. Benimle 2008-2013 emekli arasında %100 fark var.
Bunu bize kim nasıl izah edecek? Yaptık oldu ile kapanacak konu değildir.
intibak yasası kanunun ruhuna S.G.K ücret skalasının altın üst olmasına üstünde alt olmasına Anayasanın eşitlik ilkesine ve vicdanlara çok büyük rahatsızlık yaratmıştır.

Bu yasa bizi cezalandırmıştır,bunun sorumlusu kim ?
daha ne olunca hak ve hukuk mağduru sayılacağız.

Sayın Başbakanın bu skandaldan haberi yok ve yanlış bilgilendirilmiş olabilir. Bu skandalın Ortadan kalkması için gerekli tedbirleri alacağından adım gibi eminim Ben ve bizler hakkımızı istiyoruz.

Kanun diyorsunuz önünüz tıkalı. Bilirkişi diyorsunuz önünüz tıkalı Bürokrasi diyorsunuz önünüz tıkalı Siyaset diyorsunuz önünüz en güçlü olmasına rağmen önünüz tıkalı.

Hiçbir rıza almadan zorunlu emeklilik %74 ortalama ile %30 dan Tam maaş intibak Yasasıyla ötekileştirme ve cezalandırma!
Milletvekillerine söylüyorum,Saman altından su yürütmeyin %30 uda alın,alın sizin olsun başka ne iş yaparsınız Mağdur etmeye geldimi hünerlerinizi sıralıyorsunuz Yeter! Bu kadar vurdumduymazlık Hukuk demek o fırsatı vermektir. Bize biri akıl versin. Siyasi olsun ama sözünün eri olsun.