Home BEŞKONAK RAFTİNG MERKEZİ OLMA YOLUNDA

BEŞKONAK RAFTİNG MERKEZİ OLMA YOLUNDA

Turizm’in gelişmesi adına yapılan projenin planlamasının Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan sosyal faaliyet alanının işlerlik kazanması, bölge halkına iş, istihdam ve eğitiminin MATAB tarafından yürütülmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

MATAB Birlik Başkanı Recep BARUT “ Bu proje ile bölge halkı iş ve istihdamın yanında, çeşitli kurslar ile eğitim imkanına da kavuşacak. Bunun sonucunda Beşkonak  rafting sporunun daha düzenli ve organize bir şekilde yapılması, rafting işletmelerinin sıkıntılarının giderilmesi adına yılın her ayı etkin olacak bir rafting merkezi haline getirilecektir.” dedi. Konu ile ilgili olarak Orman ve Su işleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Ahmet ÖZYANIK’ da Müdürlüğün mevzuat çerçevesinde MATAB’ a her türlü yardım ve desteği vereceklerini söyledi.

Beşkonak bölgesinin daha çok turist çekmesi sadece rafting değil su sporları, park alanları, kültürel etkinliğin sağlanması ve bölge insanının eğitimi açısından da sosyal sorumluluğu olan bir projedir.