Home Büyükşehir sınırlarındaki 5 plaja Mavi Bayrak verildi

Büyükşehir sınırlarındaki 5 plaja Mavi Bayrak verildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Antalya sahillerinde Mavi Bayraklı plajların sayınının artması için yaptığı çalışmalar meyvelerini veriyor. Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı öncülüğünde yürütülen Mavi Bayrak projesi kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi mücavir alanında bulunan Lara Beach ve Konyaaltı Beach Park işletmelerinde yürütülen çalışmalar sonuçlandı. Büyükşehir, sınırlarındaki 5 plaj Mavi Bayrak almaya hak kazandı.

MAVİ BAYRAKLAR TESLİM EDİLDİ

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teslim ettiği Mavi Bayraklar, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Özkayacan tarafından işletme sahiplerine verildi. Genel Sekreter Yardımcısı Ali Özkayacan, Lara Dido Beach Park İşletme Müdürü Hasan Topal ve Konyaaltı Beach Park İşletmecisi Menzilcioğlu Turizm Yatarım A.Ş. adına Serap Atmaca’ya Mavi Bayraklarını teslim etti.

blankMAVİ BAYRAK SAYISININ ARTMASI ÖNEMLİ

Genel Sekreter Yardımcısı Ali Özkayacan, plaj işletmelerine çevre bilinci oluşturdukları için teşekkür ederken, “Antalya, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak sahillerimizin temizliğini çok önemsiyoruz. Bu konuda gerekli çalışmaları yapıyoruz. Antalya’da Mavi Bayraklı plajların sayısının artması büyük önem taşıyor. Vatandaşlarımız, Antalya sahillerinde rahatça denizde yüzebiliyor” dedi.

ANTALYA TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından Türkiye Çevre Eğitim Vakfı koordinasyonunda yürütülen “Mavi Bayrak 2012” çalışma programı kapsamında Türkiye genelinde 355 plaj, 13 yat ve 19 marinaya Mavi Bayrak verildi. Türkiye, bu rakamlarla İspanya, Yunanistan ve Fransa’dan sonra dünyada en fazla Mavi Bayrak sahibi olan 4’üncü ülke oldu. Antalya’da ise 190 plaj, 5 marina ve 5 yat, Mavi Bayrak sahibi olarak Türkiye’de ilk sırada yer aldı. Mavi Bayrak, asılı bulunduğu plajın güvenli ve denizinin de temiz olduğu anlamına geliyor.