Home En Fazla Turist Getirene Altın Anahtar

En Fazla Turist Getirene Altın Anahtar

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, “Tarihi Kızılkule, Tophane ve Damlataş Mağarası’na en fazla turist getiren seyahat acentelerine Kızılkule’nin altın, gümüş ve bronz anahtarını vereceğiz” dedi.

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölge Yürütme Kurulu’na (BYK) bağlı seyahat acentesi temsilcileri ile Harbour Restoran’da kahvaltıda bir araya geldi. Sipahioğlu daha sonra Alanya Kalesi’ndeki Tershane, Tophane, İpek Evi, Hisariçi ve iç kalede yapılan restorasyon çalışmalarını seyahat acentesi temsilcilerine gösterdi. Alanya Kalesi Hisariçi Mahallesi’ndeki Ömürlü-Kemal Atlı Kültür Evi’nden sonra Engelsiz Yaşam Merkezi’nde sona eren gezinin ardından konuşan Sipahioğlu, restorasyon çalışmalarının Alanya’daki ticaret hayatının canlanmasına katkıda bulunacağını söyledi. Alanya ve çevresine gelen turistleri, kültürel varlıklarla buluşturmayı amaçladıklarını belirten Sipahioğlu, “Bu yaz sezonunda tarihi Kızılkule, Tophane ve Damlataş Mağarası’na en fazla turist getiren seyahat acentelerine Kızılkule’nin altın, gümüş ve bronz anahtarını vereceğiz” dedi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölge Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu ise, “Alanya Belediyesi’nin Tophane ve iç kaledeki çalışmaları çok güzel olmuş. Alanya’yı ziyaret eden turistlere buraları göstermemiz gerekiyor. Bu sezon Tophane, Tersane ve eski evleri de tur kapsamına alacağız.” diye konuştu.