Home KEMER BELEDİYESİ UKRAYNA’DA

KEMER BELEDİYESİ UKRAYNA’DA

Kemer’i ve Kemer Belediyesi’ni temsilen, Kemer Belediyesi Başkanı Mustafa Gül ve beraberinde Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri Hakan Tuncer, Osman Minta, M. Ersan Şatana ve Ramazan Kar, Kemer Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Sadettin Karatekeli ve Kemer Belediyespor Kulüp Başkanı Salim Uysal’dan  oluşan heyet, Kemer’in tanıtımını yapmak üzere UITT Fuarında yerini aldılar.

Turizm Bakanlığı’nın tanıtım standında tanıtım çalışmalarını yürüten  Kemer Belediyesi Heyeti, 80 ülkeden fuara katılan bine yakın turizm şirketlerine, turizm yatırımcılarına ve Rus katılımcılara Kemer’i tanıtacaklar.

Fuarın ilk gününde, Kemer standını ziyaret edenler arasında Kiev Büyük Elçisi Mehmet Samsar , Kiev Kültür ve Turizm Ateşesi Berat, turizm acentaları , yatırımcıları ve Rus ziyaretçiler vardı.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Büyük Elçi Mehmet Samsar’a ve Turizm Ateşesi Berat Yıldız ve Müsteşar Yardımcısı Şenay Başer’e, Kemer standını ziyaretlerinden dolayı plaket takdim ederek,  Türkiye ve Ukrayna turizmine katkılarından dolayı kendilerine teşekkür etti.

Uluslar arası Ukrayna Turizm ve Seyahat Fuarı’nda ilk günün değerlendirmesini yapan Başkan Gül; “ Fuara katılan bütün şirketlerin, turizm acentelerin standlarını ziyaret ederek bilgiler aldım.  Edindiğim bilgilere göre, 2012 yılı içerisinde Ukrayna’dan Kemer ‘e gelecek turist sayısında geçen seneye göre artış mevcut. Kemer standında tanıtım çalışmalarımız devam ederken , diğer yandan bilgi toplayıp turizmi güçlendirmek adına neler yapabileceğimiz konusunda şirketler ve acentelerle karşılıklı fikir alış verişinde bulunduk. Standa olan ilgi ve ziyaretçilerin Kemer hakkında görüşleri konusunda oldukça mutluyuz.Turizmi çok daha iyi yerlere taşıyabilmek adına emin adımlarla yürüyoruz” dedi.