Home KEMER, MATKA TURİZM FUARI’NDA

KEMER, MATKA TURİZM FUARI’NDA

Dünyanın dört bir yanından Kemer ve Bölgesinin tarihi ve doğal güzelliklerini duyurmak ve tanıtmak için çalışmalar yapanGATAB,bu amaçla kurduğu Turizm Tanıtım İhtisas Komisyonu öncülüğünde dünyanın en büyük ve en önemli turizm fuarlarına katılmaya devam ediyor.

Finli Turist Sayısı Artıyor…2011 yılında Türkiye’ye gelen Finli turist sayısında yüzde 36’lık bir artış yaşanmasının ardından önemi giderek artan Finli turistleri Kemer ve bölgesine kazandırmak için Matka Turizm Fuarına katılan GATAB, fuar boyunca ziyaretçilere Kemer’i tanıttı. 19-22 Ocak tarihleri arasında Kemer standında katalog ve ilgili broşürlerle bölge’nin tanıtımı yapıldı. Fuar ziyaretçilerinin yanı sıra tur operatörlerinin de yoğun ilgi gösterdiği standa gelen katılımcılara Kemer ve bölgesinin elverişli olduğu; eko turizm, sağlık turizmi, inanç ve kültür turizmi, kongre turizmi, yat turizmi, dalış turizmi, spor turizmi, av ve yayla turizmi gibi alternatif turizm çeşitleri hakkında bilgiler verildi. Ayrıca gidilen ülkenin basın mensuplarıyla da tanıtım faaliyetleri kapsamında özel buluşmalar, workshoplar yapıldığı gibi misafirlere ve basına yönelik promosyon malzemeleri de katılımcılara sunuldu.

Büyükelçiden Kemer Standına Ziyaret…  Türkiye Cumhuriyeti Helsinki Büyükelçisi Saleh Korutürk, Kemer standını ziyaret etti.  Fuar çalışmaları hakkında bilgi alan Korutürk; Türkiye’nin en iyi şekilde tanıtımını yapan herkese teşekkür ederek, GATAB tarafından hazırlanan karikatürize Kemer haritasını çok beğendi. THY’nin kış aylarında Stokholm (İsveç)-AYT uçuşunun yapıldığını benzer şekilde Helsinki-AYT de arasında bir uçuş başlarsa bunun Antalya ve bölgesi için ciddi katkı yapacağı bilgisi paylaşıldı. Helsinki turizm ataşesi Ahmet Kaplan da Kemer standını ziyaret ederek, özellikle 3.yaş grubunun kış aylarında seyahate çıktığını bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

“Fuarlar Çok Önemli…” Kemer başta olmak üzere tüm Güney Antalya Bölgesi’nin dünyanın ender turizm destinasyonları arasında olduğuna vurgu yapan GATAB Başkanı Yusuf Üras;  Matka Turizm Fuarı’nda alternatif turizmlerle öp plana çıkılmaya çalışıldığını belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Hedefimiz, her fuarda Kemer’in alternatif turizmde cazibe merkezi olduğunu göstermek.  Bu nedenle uluslar arası olan bu turizm fuarlı çok önemli. Ancak bu çalışmalarla dünyanın ilgisini çeker ve turizm sezonu uzatabiliriz. Bu yönde, arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımız devam edecek” dedi.

GATAB’ın tanıtım faaliyetlerinin devam ettiğini ve 2012 yılında daha pek çok fuara katılım gösterileceğini de hatırlatan Başkan Üras sözlerini şöyle noktaladı: Kemer’de sezonun dolu geçmesi adına GATAB, 2012 yılı içinde Almanya(Sttutgart- Münih) başta olmak üzere İstanbul( EMİTT), Moskova(Mitt), Kiev ( Uitt) gibi daha pek çok uluslar arası turizm fuarına katılarak bölgesinin tanıtımını gerçekleştirecek. Güney Antalya Bölgesi’ni turizmprofesyonellerinin uluslararası buluşma platformu olan ve olmazsa olmaz denilen bu fuarlardaen iyi şekilde tanıtarak dünyanın her yerinden turist çekmeyi hedefliyoruz” dedi.