Home Kemer’de Üç Otele 200 Sertifika

Kemer’de Üç Otele 200 Sertifika

Haziran 2012 ayında Kemer Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünce 3 otelde çalışan Personelin, Binaların yangından korunması hakkında yönetmenlik kapsamandı a bilgilendirilmesi Kemer Belediyesi İtfaiye müdürlüğünün genel görevleri hakkında bilgi sunumu konuları yangın olayı tanımı yangının nedenleri, yangın çıkması halinde yapılacak hususların birer birer gösterildiği seminer sonunda başarılı olan personele sertifikaları verildi.

Sertifika verilme törenine Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer İtfaiye Müdürü Orhan Uysal katıldı. İlk sertifika verme töreni Kemer Oronge Couty Resort Otelde gerçekleşti.

blankBaşkan Gül Burada yaptığı konuşmada gelecekte sertifikanın önemeni anlattı; Gül sözlerine şöyle devam etti; “geçmişte 12 otelimize bu sertifikalardan dağıtık bu günde 3 otelimize bu sertifikaları dağıtıyoruz. Duyarlı otel yöneticilerinin ve Kemer Belediyesinin işbirliği ile yapılan bu sertifika dağıtımı ileriki yıllarda otel çalışanları ve otel için çok önemli olacağını söyledi. Yabancı seyahat acentelerinin özellikle, artık olmazsa olmaz dedikleri, Otellerde çalışan personelin en az yüzde 20’sinin sertifikası olması gerektiğine de değinen başka Gül; Tabi bunun yanında duyarlılık bölümü var, daha önce ben 5 yıl Belediye Başkanlığı yaptım, bu dönemde 3’cü yılımızı bitirdik. Otellerde çıkan yangınları görev yaptığımız dönemlerde hangi bölümlerde olduğunu, yangınların yüzde 99’u mutfak bölmesi veya sauna bölgesinde çıkmaktadır. Bu nedenle bu bölümlerde kabloların her üç yılda bir değişmesi gerekirken ihmal söz konusu olunca bu da en ufak bir erime ile yangın meydana geliyor. Tabi bu özellikle yaz dönemlerinde daha da fazla oluyor çünkü elektrik yükü daha da çok artıyor.”Dedi.

Konuşmalarının ardından eğiteme katılan personellere sertifikalarını Başkan Gül vererek çalışan personel başarılar diledi.

Kemer İtfaiye Müdürü Orhan Uysal ise yaptığı açıklamada; “ilçe otellerinde meydana gelen yangınları değerlendirerek otellerde oluşan yangınların büyük çoğunluğunun cihazların bakımının ihmali ve hatlara aşırı elektrik yüklenmesinden meydana geldiğini savundu çalışma sistemi ile 24 saat hizmet verdiklerini söyleyen Uysal, Yörede bulunan otellerde genel olarak hamam sauna departmanında, elektrik tesisatında, mutfak ve çamaşırhane bölümlerinde ve son olarak da odalarda çıkan yangınları görüyoruz. Yangınların sonrasında bulunan sebepler ise genellikle hatlara aşırı elektrik yüklenmesi, tesisatların bakım ve onarımının zamanında yapılmaması, malzemelerin yüksek kalitede olmaması oluyor. Özellikle elektrik komposizyon panolarında arıza yapan tek göz değiştirilirken diğerlerinin de gözden geçirilmesi gerekiyor. Konuyla ilgili olarak müdürlüğümüzce otellerin personellerine gerekli eğitimi talepler doğrultusunda vermeye çalışıyoruz.” Dedi.

blank