Home KIEV’DE KEMER STANDINA YOĞUN İLGİ

KIEV’DE KEMER STANDINA YOĞUN İLGİ

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen fuar kapılarını açtı.  Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleşen ve 78 ülkeden 1000’e yakın otel, turizm örgütü, basın kuruluşu gibi muhtelif segmentte katılımcının iştirak ettiği fuarda GATAB’ın Kemer standı yerini aldı. Dünyanın dört bir yanından Kemer ve Bölgesinin tarihi ve doğal güzelliklerini duyurmak ve tanıtmak için çalışmalar yapan GATAB, bu amaçla kurduğu Turizm Tanıtım İhtisas Komisyonu öncülüğünde dünyanın en büyük ve en önemli turizm fuarında Kemer ve bölgesini katılımcılara 35 metrekarelik standında tanıtıyor.

Ukrayna Pazarı’nın %7-8 Büyümesi Öngörülüyor… Türkiye turizmi açısından kilit önemdeki ülkelerden olan ve her geçen gün önemi giderek artan Ukrayna Pazarından Antalya başta olmak üzere Türkiye bu yıl çok ümitli. Zira Ülkedeki ekonomik krize rağmen fuara geçen yıla oranla ciddi olarak yoğun ilgi görüyor biri. Bu ilgiyi Kemer’e kazandırmak için Kiev’de düzenlenen UITT fuarına özel bir önem gösteren GATAB,  Kemer standıyla dikkatleri bölgeye çekmesini bildi. Ukraynalı turistlerin Kemer için son derece önemli olduğuna dikkat çeken GATAB Başkanı Üras, Kemer’in Ukrayna başta olmak üzere komşu ülkelerinde de turistleri ağırladığını bu yıl da bu gerçeğin artarak devam etmesi için çalıştıklarına vurgu yaptı. Üras  “ Ruslar ve Ukraynalılar ülkemizi ve bölgemizi seviyor. MITT fuarında bunu gördük. Kiev’de de yoğun bir ilgi var. Bu ilgiyi bölgemize kazandırmalıyız. Bu nedenle bu fuarın bizler için ayrı bir önemi var. Bu nedenle katılım gösterdiğimiz fuarın başarılı geçmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.  GATAB Turizm Tanıtım İhtisas Komisyonu Başkanı Hüseyin Er de, UITT fuarının Kemer ve Bölgesi için son derece önemli olduğuna dikkat çekerek “ Hedeflenen turizm rakamlarına ulaşmak için Ukraynalıların da önemi giderek artıyor. Fuara ilgileri gerçekten çok iyi. Geçen yıllarla mukayese edilemeyecek kadar çok yoğun bir katılım var. Bu da bizler için çok sevindirici. Pazarın yüzde 7-8’lik bir artış yaşayacağını öngörüyorum” dedi.

Büyükelçi’den Kemer’in Karikatürize Haritasına Övgü…   UITT Turizm Fuarına katılım gösteren Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar ve TÜROFED Başkanı Osman Ayık GATAB standının ilk ziyaretçileri oldu. Özellikle Karikatürize Kemer Haritasını çok beğenen Samsar, haritanın önünde resim çektirerek Başkan Üras’ı başarılı tanıtım çalışmalarından dolayı Kemerliler adına tebrik etti.

Sırada Başka Fuarlar Var… GATAB’ın Kemer ve bölgesini tanıtma faaliyetlerinin UITT’le sınırlı kalmayacağını belirten Başkan Üras 2012 yılı içinde; Kazakistan, Azerbaycan, Dubai, Londra ve Şiraz’daki turizm fuarlarına katılım göstereceklerinin altını çizerek sözlerini şöyle noktaladı: “ Kemer dünyanın her bölgesinden turist çekebilen bir tatil merkezi. Bu nedenle bölgemize kazanç sağlayacak tüm fuarlara GATAB olarak katılım gösteriyoruz. UITT fuarı çok başarılı ve kalabalık geçiyor. Bu ilginin sezonda Kemerimize bol turist olarak gelmesini diliyoruz” dedi.

Ziyaretçilere Plaj Çantası, Plaj Havlusu ve Boyun Yastığı Hediye Ediliyor…

Ukraynalılar başta olmak üzere GATAB, fuar boyunca ziyaretçilere Kemer’i ve Kemer’in güzelliklerini tanıtmayı tüm hızıyla sürdürüyor.  Fuar ziyaretçilerinin yanı sıra tur operatörlerinin de yoğun ilgi gösterdiği standa gelen katılımcılara Kemer ve bölgesinin elverişli olduu; eko turizm, sağlık turizmi, inanç ve kültür turizmi, kongre turizmi, yat turizmi, dalış turizmi, spor turizmi, av ve yayla turizmi gibi alternatif turizm çeşitleri hakkında bilgiler verildi. Ayrıca Ukrayna’daki basın mensuplarıyla da tanıtım faaliyetleri kapsamında özel buluşmalar, gerçekleştirildi. Kemer standında yenilen ve içeriği zenginleştirilen Kemer kataloğu, broşür, magnet, Kemer DVD’si, nazar boncuğu ve Kemer’in karikatürize bez haritası stant ziyaretçilerine sunuldu. Bunların yanı sıra UITT fuarı ve bundan sonraki katılım gösterilecek fuarlarda ziyaretçilere sunulmak üzere üzerinde ‘kemer’ yazılı plaj çantası, boyun yastığı ve plaj havlusu da ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Özellikle karikatürize harita, plaj havlusu ve çantasına büyük ilgi gösteren fuar ziyaretçileri GATAB’ın bu promosyon malzemelerin edinmek için uzun kuyruklar oluşturdular.

Toplu Resim: Halil Karataş-Tolga Minta- Zafer Yaman –Mesut Şatana- Yusuf Üras- Ramazan Kar-Canip Aksoy-Abdullah Bozkurt-Kerim Karataş

Bunun dışında fuara Bayram Karamanlar ve Hüseyin Er de UITT fuarına katıldı.