Home NOEL BABA BARIŞ KÖYÜ KURULACAK

NOEL BABA BARIŞ KÖYÜ KURULACAK

ANTALYA’YA BARIŞ DÜNYASI KURULACAK İLK KATILIM İSVEÇ, İLK PROJE ABD’DEN GELDİ!..
Noel Baba Barış Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Karabulut’tan alınan bilgiye göre;

2014 yılında tamamlanması planlanan NOEL BABA BARIŞ KÖYÜ için  ilk  katılım İSVEÇ ilk proje ise ABD’den geldi!!

Noel Baba Barış Köyü’nün amacı, insanlararası barış için, Antalya’da 1993 yılında başlayan“Uluslararası Noel Baba ile Dünya Barışına Çağrı Etkinlikleri” ile ortaya çıkan BARIŞ anlayışının yaşatılması ve yaşanabilir bir BARIŞ’ın dünyada var olduğunu tüm renkleri ile göstermektir. Dünya’da başkaca bir benzeri olmayan projede tüm insanların barış içinde yaşadığı bir dünya modeli oluşacaktır.

Noel Baba Barış Köyü’nde;  Farklı ülklerin insanı, nançları, imari özellikleri, ültürler yapıları, oprakları ve bitki örtüleri ile temsil edilecektir.

Ve binlerce yıldır savaşan insanlar, dünya barışının sağlandığı bir dünyayı tanıyacaklar, gezecekler ve isterlerse konaklama dahi yapabileceklerdir.

Noel Baba Barış Köyü için, konsey üyesi olan 54 ülkeden ilk müracaat eden 40 ülke projede yer alacak. Ve katılım için üye ülkeler en geç 15 Mart 2012 tarihine kadar katılımlarını ve 15 Eylül 2012 tarihine kadar da istenilen projeleri konseye yollamış olacaklardır.  Projeye İSVEÇ ilk katılacağını açıklayan ülke olurken, ABD’nin proje yollaması ise Antalya’da kurulacak olan barış dünyası için en büyük katkı olarak yorumladı.

Türkiye’nin Antalya Kaleiçinde seçilecek bir ev ile katılacağı projeyi ülkemizde ve yurt dışında önemli projelere imza atan Mimar AHMET ÇAĞLAR ile anlaşıldı. Mimar Ahmet ÇAĞLAR, Bahçeşehir (İstanbul), Kentbank Binası, BNP-AKBANK, HYATT RECENY BAKU ve en son Belek MAXX ROYAL  gibi bir çok önemli projeye imza attı.

Noel Baba Barış Köyü 2014 yılında tamamlandığında, savaşan dünyanın ilk barış projesi olacak.