Home RİGA’DA “KEMER RÜYASI” KONUŞULACAK

RİGA’DA “KEMER RÜYASI” KONUŞULACAK

Dünyanın dört bir yanına Kemer ve Bölgesinin tarihi ve doğal güzelliklerini duyurmak ve tanıtmak için çalışmalar yapanGATAB,bu amaçla kurduğu Turizm Tanıtım İhtisas Komisyonu öncülüğünde yeni bir tanıtım atağına imza atmaya hazırlanıyor. 12 Mayıs günü Letonya’nın başkenti RİGA’da özel bir tanıtım gecesi organize edecek olanGATAB,aktiviteyle bölgeye daha çok turist gelmesini hedefliyor.

GATAB’dan Bir İlk…  Başta Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, T.C. Riga Büyükelçisi Şerife Serap Özcoşkun olmak üzere turizm sektör temsilcileri, tur operatörleri, RİGA’dan yabancı yazılı ve görsel basın temsilcilerinin davetli olduğu gece, dünyaca ünlü RİGA’da gerçekleşecek. Türkiye’den de Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras’ın yanı sıra Turizm Tanıtım İhtisas Komisyonu Başkanı Hüseyin Er, komisyon üyesi Turgay Turan ve GATAB Turizm Tanıtım Sorumlusu Aydın Aytuğ katılım gösterecek. Kemer’e ait tanıtım filmlerinin gece boyunca gösterileceği organizasyonda Kemer’in tarihi ve kültürel zenginlikleri ziyaretçilere aktarılacak. Gecede ayrıca konuklara Türk müziği ve Türk mutfağından da eşsiz lezzetler sunulacak.  GATAB’ın Riga’da yapacağı bu özel tanıtım gecesi ilk oluşuyla da öne çıkıyor. “Kemer Rüyası” ( Dreaming Kemer )adlı özel temayla ziyaretçilere olağan üstü bir akşam yaşatmayı hedefleyen GATAB, gecede misafirlerine Kemer’i tanıtıcı promosyon malzemelerinden oluşan bir hediye kiti de verecek.

“Turistlerin İkinci Evi Kemer Olsun İstiyoruz”… Turistlerin Kemer’i daha fazla keşfetmesi için çalışmalarını dur durak demeden sürdürdüklerini belirten GATAB Başkanı Yusuf Üras, bu nedenle RİGA’daki Kemer gecesini çok önemsediklerini belirtti. Benzer tanıtım çalışmalarının potansiyel gördükleri ülkelerde devamını getirmeyi planladıklarını da belirten Üras, aktiviteyle ilgili olarak şu önemli açıklamalarda bulundu: “RİGA’da Kemer’i tanıtmaya gideceğiz. Bölge tanıtımı için çok özel ve anlamlı bir gece olacak. Riga bulunduğu konum itibariyle çok stratejik bir şehir. Bu nedenle sadece Letonya değil tüm Baltık ve İskandinav ülkelerinden de yakından takip edilecek olan ‘Kemer Rüyası’ adlı tanıtım gecemizin Kemer’in turizmine yönelik ciddi faydalar sağlayacağını ümit ediyoruz. Bu tip tanıtım çalışmalarının, geri dönüşümleri gerçekten beklenilenden daha çabuk oluyor ve şehirdeki rakamlarımıza hemen yansıyor. Ayrıca GATAB olarak,  12 Mayısla sınırlı kalmayacağız. Daha sonra Letonya’dan Kemer’e gelecek olan 3 ayrı medya gurubundan gelecek olan basın temsilcilerine bölgemizi tanıtma programı düzenledik. Kaldıkları süre boyunca Kemer’i ve güzelliklerini yaşayıp ülkelerinde detaylı bir şekilde tanıtım yapacaklar. Zira Kemer’in ‘deniz-güneş-kum’ turizminin yanı sıra; kültür turizmi, doğa turizmi, alışveriş turizmi gibi diğer turizm çeşitlerini de bölgede canlandırmak için çalışıyoruz.