Home Tekirova Belediyesi Ulusal Mavi Bayrak Töreninde ödülünü aldı

Tekirova Belediyesi Ulusal Mavi Bayrak Töreninde ödülünü aldı

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV)  tarafından Mavi Bayrak programı kapsamında plaj ve marinaların çevre eğitimi konusundaki çalışmalarını teşvik etmek amacıyla verilen “En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri” töreninde Tekirova belediyesi 2011 yılında yapmış olduğu Çevre Bilinçlendirme Etkinlikleri ile ülkemiz ve Mavi Bayrak’ın uluslar arası alanda tanıtımına yapmış olduğu katkılardan dolayı TÜRÇEV tarafından özel ödüle layık görüldü.  Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı  Yusuf Üras,  çevre ile ilgili çalışmalarının böyle bir ödüle layık görülmesinden büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

İzmir ili Seferihisar ilçesinde  Seferihisar Belediyesi katkıları ile düzenlenen Ulusal Mavi Bayrak Ödül Töreni’nde Tekirova Belediyesinin ödülünü Başkan Yusuf Üras adına Tekirova Belediyesi Mavi Bayrak Sorumlusu Saniye Durmaz aldı.

Törene İzmir Vali Yardımcısı Haluk Tunçsu, İl Kültür Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz, Seferihisar Kaymakamı Şakir Erden, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Epikmen, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Genel Müdürü Erol Güngör, Turizm Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı temsilcileri, dernek başkanları  ile davetliler katıldı.

Töreni çok anlamlı bulduğunu ve böylesine önemli bir törene ilinin ev sahipliği yapmasından da büyük mutluluk duyduğunu ifade eden İzmir Vali Yardımcısı Haluk Tunçsu daha temiz bir çevre için emek sarf eden herkese teşekkür etti.

Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, önemli bir ödülü kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Çevre konusunda duyarlı olduklarını söyleyen Üras Böylesi bir ödülle taçlandırılmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

TÜRÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Epikmen ise konuşmasında çevre etkinlik ödüllerinin önemine değinerek, çevre bilincinin oluşmasında büyük önem arz ettiğini söyledi. Mavi Bayrak olarak çevre etkinliklerine ayrı bir önem verdiklerini belirten Epikmen 2011 yılında 355 plaj, 19 marina ve 13 yatın Mavi Bayrak ödülüne hak kazandığını, sadece 3 mavi bayrak farkla Fransa dan sonra dünya da 4’üncü, plajların niteliği açısından ise ilk sıralarda yer aldığını açıkladı.

Tekirova Belediyesi mavi bayrak sorumlusu Saniye Durmaz “2011 yılında Tekirova da yapılan Çevre Eğitim Etkinlikleri ile ulusal ve uluslar arası alanlarda yaptığı katılardan dolayı aldığı özel ödülü Başkan Üras’ a makamında sundu.