Home Tekirova sahilleri mavi bayraklarını yeniledi

Tekirova sahilleri mavi bayraklarını yeniledi

Markalaşma yolunda önemli adımlar atan Tekirova,  turizm açısından büyük önem taşıyan Mavi Bayrağı sahillerinde dalgalandırmaya devam ediyor. Tekirova’da Mavi Bayrak kriterlerini yerine getiren 7 tesis, Amara Dolce Vita Otel, Martı Myra otel, Tekirova Corinthia Otel,  Pirate’s Beach Otel, Queen’s Park Resort Otel, Rixos Otel ve Güral Premier Otel  düzenlenen törenle bayraklarını aldılar. Pirate’s Beach Otel ev sahipliğinde düzenlenen törene Tekirova Belediye ve GATAB Başkanı Yusuf Üras,  Amara Dolce Vita Otel Genel Koordinatörü  ve TEKOB(Tekirova Otelciler Birliği) Başkanı Serdar Yalçın, Güral Premier Otel Genel Koordinatörü Fazıl Dertlioğlu , Pirate’s Beach Otel Genel Müdürü Belgin Satır,  Palmariva Oteller Genel Koordinatörü Taner Tan,  Queen’s Park Resort Otel  İşletme Müdürü Orhan Nadar, Sirius Otel Genel Müdürü Ferahim Turan, Halit Narin İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Ali Yıldız,  Rixos  Otel, Pirate’s Beach, Martı Myra Otel ,Güral Premier, Queen’s Park,  Corinthia  ve Amara Dolce Vita ottelerin mavi sorumluları katıldı.

Tören ev sahibi Pirate’s Beach otelin animasyon ekibi tarafından sunulan muhteşem dans gösterisi ile başladı. Gösterinin arkasından ilk konuşmayı Tekirova Otelciler Birliği Başkanı ve Amara Dolce Vita Otel Koordinatörü Serdar Yalçın yaptı. Yalçın konuşmasında Tekirova’da dayanışma içinde pek çok çalışmada TEKOB olarak yer aldıklarını söyledi. Yalçın Mavi Bayrağın uluslar arası arena çok önemli olduğunu ve Tekirova olarak buna önem verdiklerini  söyledi.  Yalçın “ Tekirova’da mavi bayrak sayısının artması için çalışmalar yaparak, mavi bayrak etkinlik ve çalışmalarını daha kapsamlı hale getirmek istiyoruz” dedi.

Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras’da törende  Tekirova olarak  mavi bayrağa önem verdiklerini dile getirdi.  Üras “Üç binyıldan fazladır ayakta duran eşsiz antik şehirleriyle bugün Güney Antalya dünyanın en önemli turizm destinasyonları arasında geliyor. Deniz-kum-güneş üçgeninin doyasıya yaşandığı bölgemiz artık kültür, spor, tarih, sağlık, spa hatta kış turizmiyle de öne çıkmaya dünyada söz sahibi olmaya başladı.

Bunda ülkemizin turizme bakışının önemi büyük. Biz de GATAB ‘ın misyonundaki tanıtım faaliyetlerini dur durak demeden sürdürüyoruz. Uluslar arası turizm fuarlarına katılımlarla geçen yoğun aylardan sonra Kemer ve Bölgesi’nin tanıtımı yapmak için Riga’da özel tanıtım etkinlikleri düzenledik. Ardından da yine Kemer ve bölgesinin tanıtımına katkıda bulunmak için İngilizce  Kemer Şarkısı hazırlattık. Şarkımızla alakalı ilk izlenimler, ilk beğeniler çok hoş. Geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Günay’ın da beğenisini kazanan şarkıya en kısa sürede klip de çekeceğiz…

Buluşmamıza vesile olan ‘Mavi Bayrak’ her yıl artan önemi ve değeriyle daha da anlam kazanıyor…Bölgemiz eşsiz bir incidir. Dağların denize sıfır uzandığı ve denizin bu kadar berrak göründüğü başka bir turizm noktası yoktur. İşte bunu korumak ve geliştirmek için GATAB olarak biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Siz değerli otellerimizin de bu konuya olduğundan daha fazla hassasiyet göstermesi en büyük dileğim…

 2012 yılında mavi bayrak başvurusu yaparak ödül alamaya hak kazanan otellerimiz bugün ödüllerini alacak. Bilindiği gibi mavi bayrak denizlerimizin ve çevremizin temizliğinin garantisidir. Uluslar arası tanınırlığı olan Mavi bayrak 32 kriteri yerine getiren tesislerimize veriliyor. Türkiye Mavi bayrak sıralamasında dünya da dördüncü sırada yer alıyor. Türkiye genelinde 355, tek başına Antalya da ise 200 mavi bayrak bulunuyor.

Tekirova da bu yıl 7 otelimiz mavi bayrak başvurusu yaptı. Mavi bayrak alan 7 otelimizi bir kez daha tebrik ediyor, bu buluşmaya ev sahipliği yapan  Pirate’s  Beach Otel  yöneticilerine ve ekibine  de teşekkürlerimi sunuyorum… “dedi.

Konuşmalardan sonra otellere mavi bayrakları verildi. Korsan kıyafeti giyen otel misafirlerinin çocukları ellerinde mavi beyaz balonlarla törene renk kattı. Daha sonra sahilde korsan miniklerle birlikte mavi bayrak göndere çekildi.