Home Eniştesi Mehmet Kaya’yı Öldürdü

Eniştesi Mehmet Kaya’yı Öldürdü

Şanlıurfa’da, 26 yaşındaki Yusuf D., kız kardeşinden boşanmak istediği ileri sürülen 25 yaşındaki eniştesi Mehmet Kaya’yı, işlettiği internet kafede tabancayla öldürüp kaçtı.

Olay, saat 21.30 sıralarında Sırrın Mahallesi 617’nci Sokak’ta meydana geldi. İnternet kafe işleten Yusuf D., kız kardeşi ile boşanacağını öğrendiği eniştesi Mehmet Kaya’yı konuşmak için işyerine çağırdı. İddiaya göre, internet kafeye gelen enişte ile kayınbiraderi arasında kısa süre sonra tartışma çıktı. Bu sırada iddiaya göre Yusuf D., üzerinde bulunan tabanca ile eniştesine ateş etmeye başladı. Silah sesi üzerine kafede bulunan müşteriler dışarı kaçıp, olayı polise ihbar etti.

Tabancayla ateş ederek eniştesini öldüren Yusuf D., cesedi battaniyeye sarıp, ardından kapısını kapattığı internet kafeden ayrıldı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, kilidini kırarak girdiği internet kafede Mehmet Kaya’nın cesedi ile karşılaştı.

Olayı haber alan Mehmet Kaya’nın çok sayıda yakını internet kafenin bulunduğu sokağa geldi. Ölüm haberini alan yakınları gözyaşına boğulup, ağıtlar yaktı. Fenalaşan bazı kadınlara ise olay yerinde hazır bekletilen ambulansta müdahale edildi. Yaşanan yoğunluk üzerine çok sayıda çevik kuvvet polisi de olay yerine gelerek güvenlik önlemi aldı.

Polis, yaklaşık 1 saat boyunca internet kafede inceleme yapıp, görgü tanığı ve sokak sakinlerinin bilgisine başvurdu. Ceset otopsi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna gönderildi. Yusuf D.’nin yakalanması için operasyon başlatıldı.