Home Erzurum’un kurtuluşu anıldı

Erzurum’un kurtuluşu anıldı

Antalya Erzurumlular Derneği, Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümünü çok sayıda siyasetçi, bürokrat ve Erzurumluların katılımıyla kutladı ve şehitler adına mevlüt okundu.

Akşam ezanı sonrası Erzurum’da 1918 deki mücadelede şehit düşenlerle uçak kazasında şehit olan pilotlarımız ve üniversite olaylarında öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına okutulan mevlit sonrası, dernek merkezinde cağ kebabı ikramı yapıldı.

Faaliyetlere katılanlar arasında milletvekili Yıldıray Sapan , Abdurrahman Arıcı, MHP il başkanı Ali Adnan Kaya, Kepez ilçe başkanı Mehmet Seyyar, Konyaaltı ilçe başkanı Mehmet Ali Palabıyık, Ülkü Ocakları Başkanı av. Emrah Taşkın, CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Ruhi Beşiktaş, eski başkan Ömer Dalbudak, AKP milletvekili aday adayı Murtaza Tamyürek, Büyükşehir Belediye bşkn. Vekili Mesut Kocagöz ,ilçeler  koordinatör sorumlusu İsa Akdemir,Antalya İl Müftüsü Osman Artan, emekli hakim Fariz Aksoy, Kamu Hastaneleri Birliği Kontrolörü Selami Polat, Erzurum eski Ülkü Ocakları Başkanı Aydın Kömürcü göze çarpan isimler oldu.

Katılımcıları dernek binası girişinde karşılayıp masaları tek tek gezen dernek yöneticileri ve başkan Hakan Topcu, faaliyetleri ile ilgili yaptığı açıklamada, Erzurum’da yaşananları unutmadıklarını, Erzurum’un kurtuluşunu anma etkinliği olarak yaptıkları faaliyete katılan herkese teşekkür etti. Antalya’da yaşayan tüm Erzurumluları dernek çatısı altında toplayarak sosyal birlikteliği sağlamaya devam edeceklerini ifade etti. “başta tüm şehitlerimizin ve Erzurum’un kurtuluşunda şehit düşenleri her zaman anarak dualarımız eksik etmeyeceğiz, Erzurumlular olarak yaşadığımız kentimiz Antalya’ya elimizden gelen katkıları koymaya devam edeceğiz” şeklinde yaptığı açıklamalar sonrası başkan ve dernek yöneticileri hazır bulunanlarla sohbetler yaptılar.