Home Eşine 4 Kendisine 1 Kurşun ‘Gülşah Karakafa Cinayeti’

Eşine 4 Kendisine 1 Kurşun ‘Gülşah Karakafa Cinayeti’

Polis memuru Gülşah Karakafa’nın, terk ettiği komiser eşi tarafından sürekli tehdit edildiği için 2 gün önce savcılığa başvurup koruma talep ettiği, bu talebin kabul edildiği, ancak uygulamaya henüz geçilmediği öğrenildi.

Ailesiyle Ankara’da oturan Gülşah Karakafa, Polis Akademisi’ndeyken tanıştığı Ümit Karakafa ile 4 yıl önce evlendi. Polis çiftin ilk tayinleri Tokat’a çıktı. 4 yıl Tokat’ta görev yapan Karakafa çiftinin arası, Ümit Karakafa’nın sürekli şans oyunları oynayarak büyük miktarda borca girmesiyle bozuldu.

blankGülşah Karakafa, kendisine de şiddet uygulamaya başlayan, şiddetli geçimsizlik yaşadığı komiser olan eşi Ümit Karakafa ile boşanmak için dava açtı, evden ayrıldı. Ancak Ümit Karakafa, eşini sürekli ölümle tehdit emeye başladı. Bunun üzerine Gülşah Karakafa, tayin isteyerek geçici görevle Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne atandı. Bu sırada komiser Ümit Karakafa’nın ise Eskişehir Sivrihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne tayini çıktı. Ancak Ümit Karakafa, Ankara Batıkent’te oturan ve anne babasının evine yerleşen polis memuru eşi Gülşah Karakafa’yı tehdit etmeye devam etti.

Boşanma davası açtığı komiser eşi Ümit Karakafa’dan sürekli silahlı tehdit alan Gülşah Karakafa, 2 gün önce savcılığa başvurarak koruma talep etti. Bunun üzerine durumu değerlendiren savcılık, Gülşah Karakafa’ya koruma verilmesini onayladı. Ancak prosedürler uzadığı için Gülşah Karakafa’ya bugün de koruma tahsis edilmedi.

blankGülşah Karakafa, sabah erken saatlerinde Yenimahalle İlçesi Batıkent Semti’ndeki baba evinden çıkarak 2 kadın meslektaşı ile birlikte site önünde işe gitmek için servis beklemeye başladı. Bu sırada, boşanma davası açtığı eşi komiser Ümit Karakafa geldi. Ümit Karakafa, tabancasını çıkartıktan sonra diğer 2 kadın polise “buradan uzaklaşın” dedikten sonra, eşi Gülşah Karakafa’yı sitenin içine doğru zorla götürdü. “Boşanma davasını geri çek yoksa seni öldürürüm” diyen Ümit Karakafa, yine “Hayır” yanıtı alınca deliye döndü. Ümit Karakafa, tabancayla Gülşah Karakafa’ya kurşun yağdırdı. Gülşah Karakafa, 2’si karnına 2’si de bacaklarına isabet eden 4 kurşunla kanlar içinde yere yığılırken, Ümit Karakafa tabancayı bu kez kendi başına dayayıp tetiği çekti. Ümit Karakafa olay yerinde yaşamını yitirirken, ağır yaralanan Gülşah Karakafa, kaldırıldığı Yenimahalle Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.