Home Şahin Öğretmen Onuru İçin İntihar Etti

Şahin Öğretmen Onuru İçin İntihar Etti

Fen Bilimleri ve Teknoloji öğretmeni olarak görev yapan Şahin.İ. hakkında, okulun 8’inci sınıfında eğitim gören 14 yaşındaki iki öğrencisine sevgi içerikli telefon mesajları gönderdiği ve duygusal birliktelik yaşadığı iddiası ile öğrenciler tarafından şikayet edildi.

Bunun üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından müfettiş görevlendirildi. 19 Nisan’da başlatılan soruşturma kapsamında 20 Nisan’da Şahin.İ.’nin açığa alınması kararlaştırıldı. Müfettişler okulda çok sayıda öğretmen ve öğrencinin ifadesine başvurdu. Olaydan haberdar olan aileler de duruma tepki gösterdi.

Kendisi gibi öğretmen olan H.İ. ile evli olan, 7 ve 2 yaşında iki çocuğu bulunan Ş.İ.’nin eşinin üçüncü çocuğuna hamile olduğu belirlendi. Mesajlardan öğretmen eşinin de olay ortaya çıkmadan önce bilgisinin olduğu öne sürüldü.

DAHA ÖNCE İNTİHARA TEŞEBBÜS ETMİŞTİ ANCAK KURTARILMIŞTI

Okulda başlatılan soruşturma kapsamında açığa alınması nedeni ile bunalıma giren Ş.İ. bir kaç kez intihara kalkıştı. İlk olarak evine ve ailesine bir mektup bırakıp helallik isteyerek otomobili ile evinden ayrılan Ş.İ., kent merkezi yakınlarındaki Kızılırmak’a atlayarak intihara kalkıştı. Yüzme bilmeyen Ş.İ., çevredekiler tarafından kurtarıldı. Ancak, herhangi bir tedavi programı uygulanmayan ve girdiği bunalımdan kurtulamayan Ş.İ., iddia konusu olan öğrencilerin ailelerini ve çevresindeki bir çok kişiyi arayarak suçsuz olduğunu belirterek, helallik istedi. Ancak ailelerin tehditleri ile karşılaştı. İntihar girişimleri nedeni ile ailesinin yakın gözetimde tuttuğu Ş.İ., 1 Mayıs’ta öğlen saatlerinde yakınlarının bir anlık dalgınlığından yararlanarak Yenişehir Mahallesi’ndeki apartman dairesinde kendisini atkı ile mutfaktaki doğalgaz borusuna astı. Yakınlarının fark etmesiyle boğulmak üzereyken kurtarılan Ş.İ. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülerek yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Ancak 8 gün süren yaşam mücadelesinin ardından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak bu sabah yaşamını yitirdi.