Home Tekirdağ’da Ölüm Tuzağı: 4 Ölü

Tekirdağ’da Ölüm Tuzağı: 4 Ölü

Eşyalarını taşıyan kamyonette bulunan uzman çavuş Mustafa Gülhan ve Selvi Eriş, anne babalarının acı sonuna tanık oldu

Kaza dün sabaha karşı, saat 04.00 sıralarında Tekirdağ Limanı’nda yaşandı. Bandırma’dan kalkan Yener C adlı arabalı vapur, limana yanaştığında ilk olarak içinde 4 kişinin bulunduğu 41 E 7190 otomobil vapurdan ayrıldı. Uyarı, işaret ya da görevli bulunmayan iskelede giden otomobil, birkaç metre sonra denize düştü.

Vatandaşların ihbarıyla olay yerine polis ve kurtarma ekipleri çağrıldı. Otomobil sürücüsü Vecdet (53) ve eşi Aysel Eriş’in (49) cesetlerine ulaşıldı. Ahmet Gülhan (51) ve Zeynep Gülhan (45) çifti ise kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybetti. Gülhan ve Eriş çiftlerinin dünür olduğu, tayini Lüleburgaz’a çıkan uzman çavuş damat adayının eşyalarını götürüp yerleştirmek için yola çıktıkları öğrenildi.

SİNİR KRİZİ GEÇİRDİLER

Eşyaların bulunduğu kamyonda seyahat eden ve aynı feribotta bulunan Mustafa Gülhan (26) ile nişanlısı Selvi Eriş (25) ise kazanın ardından sinir krizi geçirdi. İzmir’in Ödemiş ilçesinde Ödemiş Belediye Yazlık Düğün Salonu’nda düğün yapmayı planladığı öğrenilen çift, Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Genç çiftin eşyalarını taşıyan kamyonun sürücüsü Mehmet Bingöl ise “Tekirdağ Limanı’na yanaştığımız esnada çıkış hazırlığı yapıyorduk. O sırada yanımızdan otomobil geçti. Daha sonra büyük bir gürültüyle denize düştü. Limanda yön işareti bulunmuyordu. Karanlık olduğu için bir şey göremiyorduk. Hemen araçtan inerek yardım için elimizden geleni yaptık” dedi.