Home Yeni Hyundai’ler görücüye çıktı…

Yeni Hyundai’ler görücüye çıktı…

Cangarlar Otomotiv tarafından Big Chefs’de düzenlenen lansmanda, basın mensupları İ20-İ30 ve İ35’lerle test sürüşü yaptı. IF DESIGN 2015 Yılın tasarımı ödülü alan Hyundai i20 ve İ30’lar özelikle sportif, modern ve çekici tasarımı, ferah ve iddialı iç mekanı ile dikkatleri üzerine çekiyor,
Kullanıcılar genelde Yeni İ 20 nin yüksek donanımlı Elite modelini tercih ederken, Segmentinde sadece yeni İ 20’ de bulunan açılabilir panoramik cam tavana da ilgi çok yüksekti.

Yeni i 30
Performansı arttırılan 136 beygir güce ulaşan 1.6 litre dizel motor ve 7 ileri çift kavramalı DCT şanzıman yenilenen İ 30 un en önemli özelliği, bu sayede bir önceki dizel motora göre yüzde 20’ye varan düşük yakıt tüketimi ve yüzde 30 oranın da motor performansı otomobil severlerin dikkatini çekecek.

CANGARLAR Plaza Genel Müdürü Hakan ibaç, Türkiye pazarında bir önceki yıla göre yüzde12 daralma yaşanmasına rağmen, Hyundai Cangarlar Plaza’da bir önceki yıla göre yüzde 9 büyüme yaşandığını ifade etti. Özellikle Kocaeli’ndeki tesislerde üretilen yeni i20 modeli satış rüzgarının hızını arttırdığını söyleyen İbaç,”  Hyundai Antalya’da binek otomotiv pazarında yüzde 9,78 pazar payı ile üçüncü sırada,
HYUNDAI Otomotiv sektörünün en çok satan 5 markası arasındaki en genç marka olarak hızla büyümeye devam ediyor, gücümüzü değerli müşterilerimizden alıyoruz” dedi.

Genel Müdürü Hakan ibaç , “Hyundai, kendi çeliğini üreten ve bunu tüm modellerinde kullanan tek otomobil markası Şanzımanını, motorunu, yürüyen aksamını, elektronik sistemlerini ve üstün tasarımlarını sadece kendi üretiyor. Dünyanın ilk seri üretim yapan hidrojen yakıt hücreli otomobili İX35 Fuel Cell ile çevreci. Hyundai Antalya pazarında hızla büyüyor, Antalya Hyundai’nin değişen yüzünün ve ürünlerin kalitesinin farkında. Cangarlar plazaAntalya da otomotiv severleri;Yeni 2015 modelleri ile tanışmaya ve Hyundai’nin yeni modelleri ile test sürüşü için bekliyor” diye konuştu.