Home Yasam Türk Kadınlar Konseyi Genel Başkanı; Eski Bakan Işılay Saygın’dan Belediye’ye Ziyaret

Türk Kadınlar Konseyi Genel Başkanı; Eski Bakan Işılay Saygın’dan Belediye’ye Ziyaret

250
0
blank

TÜRK Kadınlar Konseyi Genel Başkanı ve eski Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Işılay Saygın, Türk Kadınlar Konseyi Şube Başkanları ve üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı, tiyatro gelirlerinin derneklere aktarılması projesini Genel Başkanları Saygın’a anlattı ve projeyi hayata geçiren Başkan Ergün’e teşekkürlerini sundu.

Çeşitli illerden gelen dernek şube başkanları da, Manisa’nın ciddi bir değişim içinde olduğunu gördüklerini ifade ettiler.

Türk Kadınlar Konseyi Genel BaşkanıIşılay Saygın, Manisa Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı, şube başkanları ve dernek üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu da hazır bulundu. Ziyaretlerinden dolayı Saygın’a teşekkürlerini sunan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ankara, İstanbul, İzmir gibi şehirlerden gelen Türk Kadınlar Konseyi Şube Başkanları, Manisa’da gözle görülür bir değişim yaşandığını, bunun da kararlı bir çalışmanın ürünü olduğunun kanıtı olduğunu ifade ettiler.

Değişim devam edecek

Manisa’da sosyal, kültürel, imari gibi birçok alanda yenileme çalışmaları yaptıklarını altyapı ve üst yapı problemlerini de çözdüklerini ifade eden Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 57 mahalleden oluşanManisa’da, geçtiğimiz yıl 45 mahalle, bu yıl da 12 mahallenin eksiklerinin giderildiğini söyledi. Çocukların, gençlerin, ailelerin yaşadıkları, vakit geçirdikleri alanların güzelleştirilmesi, sosyal alanların arttırılması sonucunda, Manisalıların Manisa’da zaman geçirmeye başladığını da sözlerine ekleyen Başkan Ergün,Manisa’nın değişiminin devam edeceğini söyledi.

Tiyatro gelirlerinin derneklere bağışlanmasına tam not

Manisa Belediyesi tarafından aylık kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen tiyatro gelirlerinin bedelsiz olarak derneklere bağışlandığını Genel Başkanları Işılay Saygın’a anlatan ve projeyi hayata geçiren Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e bir kez daha teşekkürlerini sunan Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı, Manisa Belediyesi’nin derneklere yönelik yaptığı yardım ve verdiği desteklerin önemli ölçüde artış gösterdiğini dile getirdi. Manisa Belediyesi olarak, MASMEK kurslarıyla, konservatuvarla, Aile Danışma Merkezi’yle kadınlara yönelik önemli çalışmalara da imza attıklarını anlatan Başkan Ergün, kadın sığınma evini de yeniden elden geçirdiklerini ifade etti. Yapılan çalışmaları hayranlıkla dinleyen Türk Kadınlar Konseyi Genel Başkanı Işılay Saygın, Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e derneklerine ve kadınlara yaptığı katkılar nedeniyle teşekkür belgesi takdim etti. Başkan Ergün de, konuklarına mesir ürünleri ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Previous article100 bin otel artık bavul.com’da
Next articleCHP İl Yönetimi ATSO’yu ziyaret etti