Home Yeni proje; Modern İslam-Ilımlı İslam

Yeni proje; Modern İslam-Ilımlı İslam

İçi boşaltılmış bir İslam dayatmasıyla karşı karşıyayız. Bu İslam’da cihat yok. İslam’ın aile hukuku yok. Hıristiyan batı tarafından yapılmak istenen, sakalsız, kravatlı bir İslami yaşam tarzıdır. Bir anlamda Müslümanları alıştırılmak istedikleri bu yaşam tarzına yeni termoloji olarakILIMLI İSLAMdenilebilir.

Yani, Hıristiyan âlemine kızmayan, Haçlı zihniyetine ait bilgi sahibi olmayan İslam toplumları oluşturulması siyaseti denilebilir. Tarihte 8 kere haçlı seferi düzenleyen batılılar, herhalde taktik değiştirdi. Biliyoruz ki, Haçlı seferleri Müslümanları hedef almıştır. Tarih boyu İSLAM’IN KILICI ve de bayraktarı olarak adlandırdıkları Türkler bu anlamda her zaman hedeftedir. Ancak sürdürülen siyasette henüz Türklerle dalaşmanın zamanının gelmediğini anlıyoruz.

Çeçenistan, Afganistan, Suudi Arabistan, Mısır ve Türkiye gibi İslam ülkelerinde yaşam, biri birinden farklı. Kadınlara araba kullanmayı yasaklayan Suudi Arabistan’dan, kadınları kırbaçlayıp BURKA giydiren Taliban’a kadar İslam adına uygulamalar var. Peygamber efendimiz (s.a.v) ve sonrası 4 halife döneminden sonra günümüze kadar etkili olan İslami uygulamalar ve etkilemeler Bizlerde olduğu kadar bütün dünyada hayretle karşılanıyor.

İşid, El kaide, Taliban gibi birçok terör gurupları, kendi İslam anlayışlarını etkin kılmanın yanı sıra Müslümanları hedef alıp katliamlar yapıyor. İslam coğrafyalarında izlediğimiz bu vahşet, Avrupa’ya da sıçradı. Müslüman Afrikalı göçmenlerin yoğun olduğu Fransa’da gerçekleşen saldırı, Müslümanlar için kötü algı yarattı. Dünyada İslam karşıtlığının körüklenmesi kimin işine gelir.

Bu konuda stratejik araştırma merkezleri, istihbarat birimleri harekete geçmeli. Bu tezgâhlar kim tarafından ve neden kuruluyor tespit edilerek önlem alınmalı. Tarih boyu kavgalı olan Ortodokslarla, Papalık neden buluşup kaynaşır, sorgulanmalı. Dünya barışı adına mı, yoksa yeni bir strateji mi?. Müslüman ve Türk coğrafyalarındaki zenginlikleri, petrolü, insan gücünü kontrol altına almak için yapılan emperyalist faaliyetler mi?.

Müslümanlar birleşmezse ve doğru anlatımlarla gerçek Müslümanlığı yeni nesillere anlatılmazsa, Hıristiyan batı, kendilerinin uygun gördüğü İslam’ı telkin ederek ve akla hayale gelmeyecek taktiklerle Müslümanların haklarına son verecek.

Sonuçta batı medeniyeti denilen içi boş yaşamlarına Müslümanları alıştırıp, gerçek İslam’dan uzaklaştıracaklar. Hedef belli, Müslüman corafyalarına demokrasi getiriliyor görüntüsüyle ülkeleri ele geçirmek.

Eğer bu gidişe mani olunamazsa, akla gelen ilk soru; Dünya batı medeniyetine teslim olacak mı? olmalıdır.