Home Sevimçok’tan Akseki Esnafına Ziyaret

Sevimçok’tan Akseki Esnafına Ziyaret

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Antalya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Eyüp Sabri Kıldıran’la birlikte Akseki’ye giden Sevimçok burada Akseki Esnaf Sanatkarlar ve Şoförler Odası ile bölge esnafını ziyaret etti. Başkanın ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Akseki Esnaf Sanatkarlar ve Şoförler Odası Başkanı Mustafa Arslan özellikle kış aylarında bölge esnafının hiç iş yapamadığını ve soğuk hava şartları yüzünden çoğu zaman dükkanlarını dahi açamadığını söyledi.

Akseki’nin düğmeli evleriyle meşhur olduğunu ve mutlaka gidilip görünmesi gereken çok özel bir yer olduğunu söyleyen Sevimçok’ta Akseki’nin son yıllarda turizm faaliyetlerinde de gelişme göstererek özellikle kış aylarında yabancı turistlerin sırf kardelen çiçeğini görmek için dahi ilçeyi ziyaret ettiklerini belirtti.

İlçe esnafını dolaşarak onlarla bir süre sohbet eden Sevimçok, birlik olarak her zaman esnafın yanlarında olduklarını, ilçe esnafının her türlü ihtiyaç ve sorunlarında ise hiç çekinmeden Mustafa Başkan vasıtasıyla bu sorunlarını Birliğe ve kendisine ulaştırmalarını istedi. Daha sonra İlçe Belediye Başkanı Mehmet Gölcü ile de bir süre sohbet eden Sevimçok Başkandan ilçenin sorunları ve esnafa yönelik yapılan çalışmalar hakkında da bilgi aldı.