Home Özeren MHP’nin açıklamasına cevap verdi

Özeren MHP’nin açıklamasına cevap verdi

Özeren yaptığı yazılı açıklamada, “Belediyemiz mülkü olan bir dairenin boşaltılması ile ilgili olarak MHP Antalya İl Başkanlığınca yapılan gerçeği yansıtmayan söylemleri sonrasında bu açıklamayı yapma gereği doğmuştur.

Gündoğmuş Belediyesi’ne ait mülkler bulunmaktadır. Bu mülklerimizden bir tanesinde de MHP İlçe başkanlığı kiracı olarak bulunmaktadır. Bizler belediye olarak eşit hizmet ilkesi ile doğru ve dürüst bir şekilde görev yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Belediyemiz kiracılarından MHP Gündoğmuş ilçe başkanlığı 4 yıl kira ödememiştir. Bizler de belediye olarak söz konusu siyasi partinin ilçe başkanlığına icra davası açtık. Ayrıca belediyemize ait mülklerin ihaleye çıkacağını Ekim 2014’te duyurduk. Kiracımız olan siyasi partinin ilçe başkanlığına da gerekli duyurular yapılmış olup Ocak 2015’te yapılan ihaleye katılmamışlardır. Kiracılarımıza da ihale yapılacağını ayrıca duyuru yaptık. Söz konusu siyasi parti 2015 yılının Ocak ayında 4 yıllık kira borcunu ödemiş ve bizler de belediye olarak icra davamızı geri çektik. Ancak söz konusu siyasi parti ihaleye katılmadığı için bulunduğu dairede işgalci duruma düştü. İki ayı geçkin zamandır işgalci olarak belediyeye ait mülkte işlevlerini sürdürdüler. Belediye olarak yine noter kanalı ile ihaleye katılmadıkları için işgalci konuma düştüklerini ve belediye mülkünü boşaltmaları gerektiğini kendilerine tebliğ ettik. Ancak işgalci konumundaki siyasi parti ilçe başkanlığı mülkü boşaltmadı. Bunun üzerine Gündoğmuş Kaymakamlığı’na belediye mülkünün boşaltılması noktasında gereğinin yapılması için resmi yazımızı yazdık. Bugün de boşaltma işlemi gerçekleşmiştir.

İddia edildiği gibi hukuksuz hiçbir işlem yoktur. Aksine hukuksuzluk yaparak belediye mülkünü işgal eden kendileridir. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Hukuk çerçevesinde de gerekli işlemler gerçekleştirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…” Dedi.